خانه 4 صنایع وکارخانجات 4 اسامی شرکتهای شهر صنعتی کاوه

اسامی شرکتهای شهر صنعتی کاوه

شهر بزرگ صنعتی کاوه

فـش نیوز: شهر صنعتی کاوه (کوروش سابق)  بزرگترین شهر صنعتی خاور میانه ،در سال ۱۳۵۲ با مساحتی بالغ بر ۳۰۰۰ هکتار در کنار بزرگراه تهران – ساوه و در ۱۰ کیلومتری شهر ساوه ایجاد شده است. این شهر دارای بیش از ۶۰۰ شرکت بوده و بزرگترین شهر صنعتی‌ ایران به شمار می‌رود. این شهر به دلایلی همچون موقعیت ممتاز جغرافیائی و نزدیکی آن به تهران، دسترسی آسان به سایر نقاط ایران و جاده‏ های ترانزیت، مجاورت با فرودگاه بین‏ المللی IKA و اتوبان تهران – ساوه، برخورداری از مزایای مناطق ویژه اقتصادی (شهر صنعتی کاوه در سال ۱۳۹۰ به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شد)، دسترسی به خطوط راه‏ آهن سراسری و برخورداری از تأسیسات زیربنائی مناسب به یک قطب بزرگ صنعتی بین ‏المللی تبدیل شده است.

لیست شرکتهای شهر بزرگ صنعتی کاوه به ترتیب تولیدات

شرکتهای تولیدی خودرو                صنایع برق والکترونیک

صنایع تولیدی غیر فلزی                      صنایع دارویی

صنایع تولیدی غذائی                         صنایع شیمیایی

.

شهر صنعتی کاوه به عنوان بزرگترین شهر صنعتی کشور وخاورمیانه با ۵۷۰ واحد تولیدی فعال است که به دلیل رعایت اصول مطلوب و مدیران کارآمد با وجود تحریم ها، بحران ها را پشت سر گذاشته اند.

شهر صنعتی کاوه زمینه ساز اشتغال ۵۰ هزار نفر

وی با بیان اینکه هم اینک شهر صنعتی کاوه زمینه اشتغال حدود ۵۰ هزار نفر را فراهم کرده است، ابراز داشت: همچنین با مساعدت های استانداری مرکزی در حال حاضر شاهد احداث دومین شهرک صنعتی در این شهرستان هستیم و امید است فعالیت این شهرک صنعتی در ایجاد اشتغال برای شهرستان، استان و کشور در رشد و توسعه اقتصادی استان سهیم باشد.

به گفته بهاروند در حال حاضر درآمد شهر صنعتی کاوه به طور متوسط به اندازه چهار استان کشور است و پتانسیل سرمایه گذاری در این منطقه فراهم است که گاه به دلیل فراهم نبودن زیرساخت ها علیرغم تقاضای سرمایه گذاران، فرصت ها از دست می رود و می طلبد بستر و زیرساخت مناسب برای جذب سرمایه گذار بیش از پیش مهیا شود.

رتبه نخست ساوه در استان مرکزی از نظر تولید گوشت قرمز و سفید

فرماندار ساوه گفت: هم اینک ۷۰ نوع محصول زراعی و باغی در ساوه تولید می شود و این شهرستان رتبه نخست تولید گوشت قرمز و سفید استان مرکزی را دارد و شهرک گلخانه ای آوه نیز یک مجموعه منحصر به فرد در جهت کارآفرینی است.

بهاروند با اشاره به اینکه ساوه از لحاظ زیر ساخت های فرهنگی نیز دارای ظرفیت های زیادی است، افزود: در حال حاضر از سوی مسئولان استان، توجه خاصی به ارتقای شرایط روستاها به ویژه در بحث اشتغال وجود دارد و امیدواریم که این نشست نیز گامی موثر در جهت ایجاد اشتغال در روستاها باشد.

گفتنی است این نشست با تشریح جایگاه شرکت های تعاونی دهیاری ها در فرآیند توسعه پایدار، کار آفرینی روستایی، اصول و مبانی کارآفرینی، زنان و کارآفرینی، هم اندیشی و انتقال تجربه توسط مدرسان و بازدید از شهرک گلخانه ای آوه انجام خواهد شد.   

«مدیریت تعاونی و کارآفرینی با کمترین سرمایه» از دوره های آموزشی پیش بینی شده برای دومین روز این نشست خواهد بود.

.

.

.

سه تار فروشی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
Scroll Up
onvan

فش نیوز اخبار امروز خبر های فوری تیتر مهمترین خبر مهمترین اخبار امروز اخبار ایران تیتر اخبار مهمترین خبر خبر فوری اخبار تصویری اخبار اقتصادی مهمترین خبر روز شهر خبر