زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۵

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۵
لطفا به این مطلب ستاره بدهید..

زمان اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ۹۵

رئیس سازمان سنجش با اشاره به این که نتایج اولیه کنکور سال ۹۵ نهایتاً صبح چهارشنبه ۲۰ مرداد منتشر می‌شود گفت: تمام داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌شوند.

به گزارش تسنیم، ابراهیم خدایی در خصوص اعلام نتایج کنکور سراسری سال ۹۵ اظهار داشت: طبق برنامه زمانی مشخص شده، مقرر بود تا نتایج اولیه کنکور ۹۵ در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۰ مرداد اعلام شود و بر این اساس نتایج نهایتاً تا ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه ۲۰ مرداد از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می‌شود.

وی در خصوص نفرات برتر در گروه‌های آزمایشی مختلف گفت: نفرات برتر در گروه‌های آزمایشی متفاوت است به عنوان مثال در گروه ریاضی و فنی بیشترین نفرات برتر مربوط به شهر تهران، در گروه تجربی بیشترین نفرات برتر مربوط به شهرستان‌ها و در گروه انسانی ترکیبی از تهران و شهرستان است.

رئیس سازمان سنجش با اشاره به این که تمام داوطلبان مجاز به انتخاب رشته می‌شوند گفت: ۴۳۰ هزار نفر مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های روزانه و سایر افراد مجاز به انتخاب رشته در سایر دوره‌ها می‌شوند.

خدایی در خصوص زمان آغاز انتخاب رشته داوطلبان مجاز مطرح کرد: انتخاب رشته از تاریخ ۲۳ مرداد آغاز و تا ۲۸ مرداد ادامه خواهد داشت و داوطلبانی که تمایل به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد دارند باید منتظر اعلام اطلاعیه این دانشگاه باشند تا پس از آن برای انتخاب رشته اقدام کنند.

وی بیان کرد: در گروه فنی و ریاضی نفرات برتر عمدتاً از میان پسران و در گروه تجربی از میان دختران است. اما در نهایت ترکیب پسران در نفرات برتر بیشتر از دختران است به گونه‌ای که ۶۰ درصد نفرات برتر را پسران تشکیل می‌دهد.

اسامی نفرات برتر کنکور اعلام شد

فـش نیوز رئیس سازمان سنجش اسامی نفرات برتر کنکور سراسری ۹۵ را اعلام کرد.

 

به گزارش فـش نیوز، ابراهیم خدایی گفت: ۳۶ نفر برتر شرکت کننده در آزمون سراسری سال ۹۵ معرفی شدند.

وی افزود:۲۶ نفر از افراد برتر کنکور امسال آقا و ۱۰ برگزیده نیز خانم هستند.

رئیس سازمان سنجش کشور با اشاره به اینکه بیشترین نفرات برتر آزمون امسال شرکت کنندگان تهرانی هستند،خاطر نشان کرد: ۲۱ نفر از پذیرفته شدگان از تهران و شمیرانات بوده و۱۵ نفر دیگر نیز از شهرستانهای سراسر کشور هستند.

خدایی با اشاره به اسامی نفرات برتر گروه های آزمایشی مختلف تصریح کرد: احسان شریفیان از تهران، امیر محمد فرزانه از شمیرانات و کوشا جامریان از تهران نفرات برتر کنکور ریاضی هستند.

وی افزود: محمد احمدی از تربت جام، محمد امین روانبخش از تربت حیدریه و سهیل محمدی از شیراز سه نفر برگزیده در گروه تجربی بوده و در گروه انسانی نیز زهرا سادات موسوی از تهران، سجاد قاسمی از قم و انوشه بابایی از تهران سه رتبه نخست را کسب کرده اند.

وی اذعان کرد: در گروه هنر الهه اسماعیلی حسین آباد از تهران، مریم گلپایگانی از تهران و سمیه جهانشاهی از تهران سه نفر برتر آزمون سراسری سال ۹۵ بوده و در گروه زبان نیز نسرین رئیسی دهکردی از تهران، امیر حسین بلوری از شهرستان تهران و امیر حسین کاظمی اشکذری از تهران نفرات برتر کنکور بوده اند.

گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی

۱- احسان شریفیان

۲-امیرمحمد فرزانه

۳-کوشا جافریان

۴-حسین مقدس

۵-فراز فرحبخش

۶-امیرعلی محمدحسینی

۷-امیرحسین افشار راد

۸-محمد امین سالارکیا

۹-محمدرضا صالحی

۱۰-سیدعلیرضا سمیعی علیان

*گروه آزمایشی علوم تجربی

۱-محمد احمدی

۲-محمدامین روانبخش

۳-سهیل محمدی

۴-پارسا خلافی

۵-مهتا ستاریان

۶-امیرحسین طیبیان

۷-آرمین گلچین

۸-مهشاد افشارزاده

۹-عرفان پازوکی

۱۰-پارسا سیفی

*گروه آزمایشی علوم انسانی

۱-زهرا سادات موسوی

۲-سجاد قاسمی

۳-انوشه بابایی

۴-حسین حاجیانی

۵-محمدجواد صراطی

۶-سیدمحمد علوی مقدم

۷-نیکو صبوری

۸-علی تهرانچی

۹-سجاد کرباسچی

۱۰-فاطمه دلیری قوچانی عتیق

*گروه آزمایشی هنر

۱-الهه اسماعیلی حسین‌آباد

۲-مریم گلپایگانی

۳-عطیه جهانشاهی

*گروه آزمایشی زبان‌های خارجی

۱-نسرین ویسی دهکردی

۲-امیرحسین بلوری

۳-امیرحسین کاظمی