قاتل اراکی

قاتل اراکی
لطفا به این مطلب ستاره بدهید..
آخرین اخبار از قاتل اراکی

صبح روز ۲۴فروردین۹۶ قاتل ۶ شهروند اراکی در کوی امام علی این شهر به دار مجازات آویخته شد.

او در حالی که قطعیت مرگ خود را پذیرفته بود سیگاری به گوشه لب خود گذاشت تا آخرین کام های سیگار خود را قبل از مرگ به ریه خود بفرستد.

به گزارش فـش نیوز به نقل ازخبرگزاری صدا و سیما؛ ساعت ۷ و ۴۵ دقیقه صبح امروز پنج شنبه ۲۴ فروردین پس از قطعی شدن حکم اعدام ، عباس صحرایی قاتل ۶ شهروند اراکی در منطقه کوی امام علی اراک ،محل رویداد جرم به دار مجازات آویخته شد.

پرونده قاتل ۶ شهروند اراکی پس از طی مراحل قانونی و قضایی و تایید حکم قصاص توسط دیوان عالی کشور قطعی و در مرحله اجرا قرار گرفت.

اعتراض قاتل اراکی به ۶ بار قصاص

به گزارش فـش نیوز،فرشید محمدحسینی طاهری، قائم‌مقام رئیس دادگستری استان مرکزی گفت: متهم اصلی پرونده، پس از محاکمه در وقت فوق‌العاده در دادگاه کیفری استان، محکوم شد. اما با اعتراضش به حکم صادره، پرونده برای رسیدگی نهایی به دیوان عالی کشور فرستاده شد. در حال حاضر نیز منتظر تصمیم و حکم نهایی دیوان عالی کشور هستیم.عامل این جنایت‌ها، عباس صحرایی نام دارد که ۲۲ دی‌ سال ۹۵ شش نفر از شهروندان اراکی را به قتل رساند. ۶ بار قصاص در ملأعام و ۸ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق حکم متهم ردیف اول پرونده است.
گزارش پرونده
دراین ماجرای تکان دهنده که ۲۲ دی سال گذشته رخ داد، عباس که به اتهام مشارکت و حضور در پرونده قتل پسرجوانی زندانی بود پس از حدود یک سال و با سپردن وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.اما مدتی پس از آزادی و در اقدامی کینه جویانه اعضای دوخانواده را به رگبار گلوله بست. درنخستین جنایت، یک مأمور پلیس و سه نفر از اعضای خانواده‌اش کشته شدند. در جنایت دوم نیز زن وشوهری هدف شلیک‌های انتقامجویانه قرارگرفتند که فرزندشان سال گذشته به قتل رسیده و عامل جنایت درهمان پرونده بازداشت شده بود. در این جنایت سه نفر نیز مجروح شده بودند.

 

همزمان با اعلام خبراین جنایت‌ها، تحقیقات گسترده پلیسی برای شناسایی و دستگیری عامل جنایت آغازشد و سرانجام با ردیابی‌های ویژه اطلاعاتی و عملیاتی کارآگاهان، قاتل فراری چند ساعت بعد دستگیر شد. این جنایتکار در اعتراف‌هایش درباره قتل هر یک از دو خانواده، انگیزه‌های متفاوتی بیان کرد.او درباره قتل پدر و مادر قربانی نزاع پارسال گفت: «زمانی که در زندان بودم، شنیدم که اولیای دم اقدامات غیراخلاقی در قبال خانواده‌ام انجام داده‌اند، مثلاً روسری مادرم را از سرش برداشته بودند و… همان موقع تصمیم گرفتم وقتی از زندان آزاد شدم، آنها را به قتل برسانم.»

 

او درباره قتل مأمور نیروی انتظامی و سه عضو خانواده او هم گفت: «من قبلاً خواستگار یکی از اعضای خانواده مأمور پلیس بودم اما به جرم ضرب و جرح به زندان افتادم. پس از آزادی دوباره حرف‌هایی درباره ازدواج زدیم اما به توافق نرسیدیم برای همین نقشه قتل آنها را نیز کشیدم. روز حادثه به خانه مأمور رفتم و او و دختر مورد علاقه‌ام و مادرش را کشتم. همیشه گفته‌ام هرکسی که به من خیانت کند، می‌کشم.»

 

قاتل ۶ شهروند اراکی به قصاص در ملاء عام محکوم شد

 قاتل ۶ شهروند اراکی روز سه شنبه در شعبه یک دادگاه کیفری استان مرکزی به ۶ بار قصاص نفس و اعدام در ملاء عام محکوم شد.

به گزارش فش نیوز به نقل از  ایرنا، عباس صحرایی قاتلی است که در سپیده دم ۲۲ دی ماه سال جاری اقدام به کشتار هولناک دو خانواده اراکی با اسلحه کرده بود و با تلاش نیروی انتظامی شناسایی و به چنگال قانون افتاد.

نشست علنی محاکمه این قاتل صبح روز سه شنبه توسط قاضی محمد رضا رحمتی برگزار شد که در آن عباس صحرایی متهم ردیف اول این پرونده به جرم مباشرت در ۶ فقره قتل عمدی به ۶ بار قصای نفس( اعدام در ملا عام) در منطقه شهرک علی ابن ابیطالب( فوتبال اراک) محکوم شد.
این قاتل همچنین به دلیل حمل و نگهداری یک قبضه اسلحه کلاشینکف و ۵۷ فشنگ به هفت سال حبس تعزیری درجه پنج و به جرم اخلال در نظم عمومی به یک سال تعزیری درجه پنجم و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.
رضا صحرایی متهم درجه دوم این پرونده نیز به جرم معاونت در قتل ۶ شهروند اراکی، خرید و نگهداری یک قبضه اسلحه کلاشینکف، ۵۷ فشنگ و ترغیب متهم درجه اول به اقدام به قتل به ۵۵ سال حبس و ۲ سال اقامت اجباری در شهرستان ایذه محکوم شد.
متهمان از امروز به مدت ۲۰ روز فرصت فرجام خواهی دارند.
بامداد ۲۲ دی ماه سال جاری جوانی ۲۷ ساله در ۲ مرحله با سلاح گرم، جان ۶ تن از شهروندان اراکی را گرفت.
قاتل که به دلیل انتقام جویی جان شش نفر از شهروندان اراکی گرفت، ظرف ۱۴ ساعت با تلاش عوامل امنیتی و اطلاعاتی دستگیر و به مراجع قضایی تحویل شد.
۷۱۱۴/۶۰۱۳ خبرنگار: شیما کریمی*** انتشار دهنده: مژگان حیدری

 فـش نیوز،درجریان این ماجرای خونین که سحرگاه چهارشنبه رخ داد مرد جوانی که به تازگی و با سپردن وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی درپرونده منجر به مرگ آزادشده بود راهی دوخانه شد وساکنان بی‌دفاع را بی محابا به رگباربست.درنخستین جنایت یک مأمورپلیس واعضای خانواده‌اش کشته شدند ودرجنایت دوم زن وشوهری ازپا درآمدند که فرزندشان سال گذشته به قتل رسیده بود.عامل قتل عام نیزیکی ازمتهمان پرونده قتل فرزندشان بود که به تازگی وبه طورموقت اززندان آزاد شده بود.سه نفر نیزدراین جنایت هولناک مجروح شده‌اند که دربیمارستان به سرمی برند.

 

فرمانده انتظامی استان مرکزی دراین باره گفت: جنایتکاری که صبح چهارشنبه شش نفر را در اراک از پا درآورده بود، با ردیابی‌های ویژه اطلاعاتی و عملیاتی ناجا دستگیر و در اختیارپلیس آگاهی قرار گرفت.سردار کیومرث عزیزی گفت:این جنایتکار بلافاصله پس ازدستگیری تحت بازجویی‌های فنی قرارگرفت.

 

عامل جنایت نه قاچاقچی بود ونه محکوم اعدامی

 

 درحالی که همزمان با وقوع این ماجرای هولناک، گمانه زنی‌های مختلف رسانه‌ای نیزدرفضای مجازی وازسوی برخی رسانه‌های داخلی و خارجی صورت گرفته بود، فرشید طاهری دادستان عمومی و انقلاب اراک که ازنخستین ساعات پس ازوقوع جنایت اطلاع‌رسانی ‎دقیق دراین باره را دردستورکارقرارداده بود به شفاف‌سازی درباره جزئیات جنایت‌ها پرداخت.ضمن اینکه بلافاصله درخواست انتشار تصاویرجنایتکارفراری در رسانه‌های گروهی و توزیع این تصاویردرسطح شهرنیزدردستورکارقرارگفت که تا غروب آفتاب به دستگیری جنایتکارفراری انجامید.

 

 دادستان طاهری گفت:عامل جنایت‌ها جوان ۲۷ ساله‌ای است که سال گذشته درجریان یک درگیری دستگیر شده بود.او دراین ماجرا فقط ضربه‌ای به سرفردی زده بود، اما برادرزاده‌اش با چاقو قربانی را از پادرآورده بود.به همین خاطرنیزدستگیر و زندانی شده بود.تا اینکه پس ازانجام تحقیقات تخصصی لازم واعلام نظریه پزشکی قانونی وبراساس رأی صادره ازسوی شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان مرکزی نامبرده به تحمل حبس و پرداخت دیه ضربه وارده محکوم شد؛ با توجه به اعتراض متهم و قطعی نشدن حکم صادره و مطابق موازین قانونی، او باسپردن قرار وثیقه تازمان قطعی شدن رأی در دیوان عالی کشوربه طور موقت آزاد شده بود.دادستان اراک در رابطه با قربانیان جنایت نیزاظهار کرد: خانواده اول مربوط به یکی از پرسنل نیروی انتظامی است که سال گذشته در جریان دستگیری این فرد همکاری داشته است. این مأمور نیروی انتظامی به همراه خواهر، مادر و برادرش به دست این قاتل به قتل رسیده‌اند و یکی از افراد این خانواده نیز در بیمارستان بستری است.دوقربانی دیگرنیزپدرومادرمقتول پرونده سال گذشته است.دادستان عمومی و انقلاب اراک خاطرنشان کرد: این فرد به هیچ عنوان قاچاقچی مواد مخدر و محکوم به اعدام نبوده است وتمامی شایعات مطرح شده دراین باره ازاساس کذب است.

 

به گفته دادستان طاهری و بر اساس تحقیقات صورت گرفته، مشخص شد این جنایتکار پس از آزادی از سوی بستگانش به‌عنوان عامل ایجاد نابسامانی و مشکلات خانوادگی مورد شماتت قرار گرفته بود.ضمن اینکه طرفین نزاع سال گذشته نیز (خانواده مقتول درگیری سال گذشته) به خانواده وی فشار می‌آوردند که باید از شهر اراک کوچ کنند و جای دیگری را برای سکونت اختیار کنند. مجموعه این فشارها ومشاجرات خانوادگی نیز موجب سکته پدر متهم و فشار روحی مضاعف بر وی شده بود که درنتیجه حمله مسلحانه به خانواده‌های مرتبط و شاهد در حادثه سال قبل و کشته شدن شش نفر را به دنبال داشت.

صبح امروز۲۳دیماه۹۵ در عملیات موفق پلیسی در شهر اراک قاتل فراری جنایت خونبار روز چهارشنبه دستگیر شد.

عباس صحرایی قاتل اراکی بر اثر مشکلات خانوادگی صبح روز۲۰دی۹۵با اسلحه کلاشینکف دو خانواده را در خیابان طالقانی و کوی علی ابن ابیطالب به قتل رساند

قتل های زنجیره ای توسط قاتل اراکی عباس صحرایی در مناطق خیابان طالقان و کوی علی ابن ابیطالب رخ داد . این قتل های هولناک بیشتر از اینکه کشته های بسیار به جای بگذاری باعث ترس و وحشت بین مردم شده است .

قاتل اراکی عباس صحرایی چه کسی است ؟

طبق گزارشات به عمل آمده قاتل ۲۶ سال سن دارد, ساکن اراک است, سابقه دار می باشد . عباس صحرایی چندی پیش به جرم همکاری در قتل زندانی شد . برادر زاده مقتول با ضربات چاقو دایی اش را به قتل می رساند در این جریان چند ضربه از سوی عباس صحرایی به سر مقتول زده می شود اما به عنوان قاتل شناخته نمی شود . به همین دلیل اجازه مرخصی با وثیقه ۲۰۰ میلیونی به وی داده می شود . متاسفانه ۱۲ دی ماه از زندان با وثیقه آزاد می شود .

علت قتل های زنجیره ای در اراک

هنوز علت مشخصی منتشر نشده است اما از شنیده های موجود اختلافات درون خانوادگی و مالی یکی از عوامل مهم بروز قتلها می باشد . بعد از آزادی از زندان روز حادثه عباس صحرایی با خانواده خود درگیر می شود و ۲ شلیک هوایی می زند . دقیقا نیم ساعت قبل از وقوع قتلها

خانواده های مقتول

متاسفانه در این حادثه دو خانواده بر اثر شلیک گلوله کشته شده اند . خانواده اول مربوط به نزدیکان مقتول است و خانواده دوم مربوط به خانواده پلیس می باشد .

خانواده نزدیکان مقتول : ساعت ۵ صبح به سمت خانه نزدیکان در خیابان طالقانی می رود و تمام اعضای خانواده را به گلوله می بندد .

خانواده پلیس : یک ساعت بعد از کشتن خانواده نزدیکان خود ساعت ۶ به سمت خانواده پلیس می رود و خواهر , مادر , برادر و خود مامور را به قتل می رساند . مامور پلیس به قتل رسیده در دستگیری عباس صحرایی برای قتل قبلی خود همکاری ویژه ای داشت . به همین دلیل کینه پسر جوان خانواده مامور پلیس را به کام مرگ برد .

تعداد کشته ها

ساعت ابتدایی تعداد کشته ۵ نفر گزارش شده بود و تعداد زخمی ها ۴ نفر اما متاسفانه یکی از زخمی های ساعتی پیش جان خود را از دست داد و تعداد کشته ها به ۶ نفر رسید .

همدستهای عباس صحرایی

طبق گزارشات پلیس به جز عباس صحرایی دو نفر همدست با ایشان شریک جرم هستند . برادر و دوست صمیمی قاتل ساعات ابتدایی وقوع جرم دستگیر شدند اما قاتل اصلی عباس صحرایی فراری بود.

دستگیری عباس صالحی

لحظاتی پیش رئیس پلیس اراک خبر دستگیری عباس صالحی را رسانه ای کرد . پس از اینکه تصویر مجرم در سطح شهر منتشر شد بالاخره اطراف پل خیبر مرکز شهر دستگیر شد . با اینکه قاتل مسلح بود نیروهای امنیتی توانستند زنده بازداشت اش کنند . رئیس پلیس اراک زمان دستگیری را ساعت ۸ شب اعلام کرد

سرهنگ “محمود خلجی” معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در راستای پرونده قتل عام ۲ برادر اراکی گفت: برابر هماهنگی های  انجام شده با مرجع قضایی مجوز انتشار عکس قاتل فراری به نام «عباس صحرایی» صادر شده است.

عکس فوق مربوط زمان دستگیری عباس صحرایی قاتل اراکی می باشد . بسیاری از خبرنگاران و رسانه ها به دلیل داغ شدن ماجرای قاتل فراری جهت تهیه گزارش در اداره پلیس حاضر شدند

حسینی طاهری، دادستان اراک نیز  با درخواست از شهروندان در خصوص شناسایی وی افزود: در صورت هر گونه اطلاع از مخفیگاه قاتل مراتب از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اعلام شود.

به گزارش رکنا، حسینی طاهری، دادستان اراک با اعلام اینکه قاتل پس از وقوع جنایت از محل حادثه گریخته و تلاش ها برای  دستگیری او ادامه دارد، گفت: ریشه این حادثه به اختلاف قبلی میان این خانواده ها بر می گردد، بطوری که سال گذشته این فرد به اتهام ایراد صدمه بدنی عمدی در جریان یک نزاع دستگیر و روانه زندان می‌شود.
دادستان اراک با اعلام اینکه در آن درگیری متاسفانه یک نفر به قتل می رسد، گفت: عامل حادثه امروز، پس از آن درگیری به جرم ایراد صدمه بدنی عمدی دستگیر و روانه زندان می شود و پس از یک سال، در تاریخ دوازدهم دی ماه امسال با قرار وثیقه دویست میلیون تومانی آزاد می شود.
وی افزود: بر اساس تحقیقات و اطلاعات اولیه، این شخص پس از آزادی، از سوی خانواده و بستگان به عنوان عامل ایجاد نابسامانی و مشکلات در خانواده مورد شماتت قرار می گیرد و فشار نیز از سوی خانواده مقتول درگیری سال گذشته به خانواده آن ها بوده که باید از شهر اراک کوچ کنند و بروند، مجموعه این فشارها و بگو مگو ها گویا موجب سکته پدر متهم و در نهایت وارد آمدن فشار روحی مضاعف بر روی متهم و در نتیجه حمله مسلحانه به خانواده های مرتبط و شاهد در حادثه سال قبل و کشته شدن شش نفر می شود.
بر اساس این گزارش و به نقل از دادستانی کل کشور، حسینی طاهری تاکید کرد: قاتل صبح امروز با یک اسلحه کلاشینکف ابتدا به سراغ خانواده ای می رود که در ماجرای سال قبل به عنوان شاهد با پلیس همکاری کرده و موجب دستگیری وی شده بودند. در آنجا با شلیک گلوله چهار نفر را به قتل می رساند و سپس به  سراغ خانواده ای می رود که در جریان نزاع سال قبل یک نفر از آن ها توسط فرد همراه او کشته شده بود. در آنجا نیز پدر و مادر آن خانواده را به قتل می رساند و در این میان دو نفر نیز مجروح می شوند.
به گفته دادستان اراک قاتل که فردی ۲۶ ساله بوده هم اکنون متواری است و تلاش ها برای دستگیری او ادامه دارد.

بنا به این گزارش، صبح امروز در حادثه تیر اندازی در شهر اراک ۵ نفر کشته و ۴ نفر مجروح شدند که دو نفر در تحقیقات پلیس دستگیر و قاتل  “عباس صحرایی” از صحنه قتل متواری شده است