قاتل اراکی

قاتل اراکی
لطفا به این مطلب ستاره بدهید..
آخرین اخبار از قاتل اراکی

 فـش نیوز،درجریان این ماجرای خونین که سحرگاه چهارشنبه رخ داد مرد جوانی که به تازگی و با سپردن وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی درپرونده منجر به مرگ آزادشده بود راهی دوخانه شد وساکنان بی‌دفاع را بی محابا به رگباربست.درنخستین جنایت یک مأمورپلیس واعضای خانواده‌اش کشته شدند ودرجنایت دوم زن وشوهری ازپا درآمدند که فرزندشان سال گذشته به قتل رسیده بود.عامل قتل عام نیزیکی ازمتهمان پرونده قتل فرزندشان بود که به تازگی وبه طورموقت اززندان آزاد شده بود.سه نفر نیزدراین جنایت هولناک مجروح شده‌اند که دربیمارستان به سرمی برند.

 

فرمانده انتظامی استان مرکزی دراین باره گفت: جنایتکاری که صبح چهارشنبه شش نفر را در اراک از پا درآورده بود، با ردیابی‌های ویژه اطلاعاتی و عملیاتی ناجا دستگیر و در اختیارپلیس آگاهی قرار گرفت.سردار کیومرث عزیزی گفت:این جنایتکار بلافاصله پس ازدستگیری تحت بازجویی‌های فنی قرارگرفت.

 

عامل جنایت نه قاچاقچی بود ونه محکوم اعدامی

 

 درحالی که همزمان با وقوع این ماجرای هولناک، گمانه زنی‌های مختلف رسانه‌ای نیزدرفضای مجازی وازسوی برخی رسانه‌های داخلی و خارجی صورت گرفته بود، فرشید طاهری دادستان عمومی و انقلاب اراک که ازنخستین ساعات پس ازوقوع جنایت اطلاع‌رسانی ‎دقیق دراین باره را دردستورکارقرارداده بود به شفاف‌سازی درباره جزئیات جنایت‌ها پرداخت.ضمن اینکه بلافاصله درخواست انتشار تصاویرجنایتکارفراری در رسانه‌های گروهی و توزیع این تصاویردرسطح شهرنیزدردستورکارقرارگفت که تا غروب آفتاب به دستگیری جنایتکارفراری انجامید.

 

 دادستان طاهری گفت:عامل جنایت‌ها جوان ۲۷ ساله‌ای است که سال گذشته درجریان یک درگیری دستگیر شده بود.او دراین ماجرا فقط ضربه‌ای به سرفردی زده بود، اما برادرزاده‌اش با چاقو قربانی را از پادرآورده بود.به همین خاطرنیزدستگیر و زندانی شده بود.تا اینکه پس ازانجام تحقیقات تخصصی لازم واعلام نظریه پزشکی قانونی وبراساس رأی صادره ازسوی شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان مرکزی نامبرده به تحمل حبس و پرداخت دیه ضربه وارده محکوم شد؛ با توجه به اعتراض متهم و قطعی نشدن حکم صادره و مطابق موازین قانونی، او باسپردن قرار وثیقه تازمان قطعی شدن رأی در دیوان عالی کشوربه طور موقت آزاد شده بود.دادستان اراک در رابطه با قربانیان جنایت نیزاظهار کرد: خانواده اول مربوط به یکی از پرسنل نیروی انتظامی است که سال گذشته در جریان دستگیری این فرد همکاری داشته است. این مأمور نیروی انتظامی به همراه خواهر، مادر و برادرش به دست این قاتل به قتل رسیده‌اند و یکی از افراد این خانواده نیز در بیمارستان بستری است.دوقربانی دیگرنیزپدرومادرمقتول پرونده سال گذشته است.دادستان عمومی و انقلاب اراک خاطرنشان کرد: این فرد به هیچ عنوان قاچاقچی مواد مخدر و محکوم به اعدام نبوده است وتمامی شایعات مطرح شده دراین باره ازاساس کذب است.

 

به گفته دادستان طاهری و بر اساس تحقیقات صورت گرفته، مشخص شد این جنایتکار پس از آزادی از سوی بستگانش به‌عنوان عامل ایجاد نابسامانی و مشکلات خانوادگی مورد شماتت قرار گرفته بود.ضمن اینکه طرفین نزاع سال گذشته نیز (خانواده مقتول درگیری سال گذشته) به خانواده وی فشار می‌آوردند که باید از شهر اراک کوچ کنند و جای دیگری را برای سکونت اختیار کنند. مجموعه این فشارها ومشاجرات خانوادگی نیز موجب سکته پدر متهم و فشار روحی مضاعف بر وی شده بود که درنتیجه حمله مسلحانه به خانواده‌های مرتبط و شاهد در حادثه سال قبل و کشته شدن شش نفر را به دنبال داشت.

صبح امروز۲۳دیماه۹۵ در عملیات موفق پلیسی در شهر اراک قاتل فراری جنایت خونبار روز چهارشنبه دستگیر شد.

عباس صحرایی قاتل اراکی بر اثر مشکلات خانوادگی صبح روز۲۰دی۹۵با اسلحه کلاشینکف دو خانواده را در خیابان طالقانی و کوی علی ابن ابیطالب به قتل رساند

قتل های زنجیره ای توسط قاتل اراکی عباس صحرایی در مناطق خیابان طالقان و کوی علی ابن ابیطالب رخ داد . این قتل های هولناک بیشتر از اینکه کشته های بسیار به جای بگذاری باعث ترس و وحشت بین مردم شده است .

قاتل اراکی عباس صحرایی چه کسی است ؟

طبق گزارشات به عمل آمده قاتل ۲۶ سال سن دارد, ساکن اراک است, سابقه دار می باشد . عباس صحرایی چندی پیش به جرم همکاری در قتل زندانی شد . برادر زاده مقتول با ضربات چاقو دایی اش را به قتل می رساند در این جریان چند ضربه از سوی عباس صحرایی به سر مقتول زده می شود اما به عنوان قاتل شناخته نمی شود . به همین دلیل اجازه مرخصی با وثیقه ۲۰۰ میلیونی به وی داده می شود . متاسفانه ۱۲ دی ماه از زندان با وثیقه آزاد می شود .

علت قتل های زنجیره ای در اراک

هنوز علت مشخصی منتشر نشده است اما از شنیده های موجود اختلافات درون خانوادگی و مالی یکی از عوامل مهم بروز قتلها می باشد . بعد از آزادی از زندان روز حادثه عباس صحرایی با خانواده خود درگیر می شود و ۲ شلیک هوایی می زند . دقیقا نیم ساعت قبل از وقوع قتلها

خانواده های مقتول

متاسفانه در این حادثه دو خانواده بر اثر شلیک گلوله کشته شده اند . خانواده اول مربوط به نزدیکان مقتول است و خانواده دوم مربوط به خانواده پلیس می باشد .

خانواده نزدیکان مقتول : ساعت ۵ صبح به سمت خانه نزدیکان در خیابان طالقانی می رود و تمام اعضای خانواده را به گلوله می بندد .

خانواده پلیس : یک ساعت بعد از کشتن خانواده نزدیکان خود ساعت ۶ به سمت خانواده پلیس می رود و خواهر , مادر , برادر و خود مامور را به قتل می رساند . مامور پلیس به قتل رسیده در دستگیری عباس صحرایی برای قتل قبلی خود همکاری ویژه ای داشت . به همین دلیل کینه پسر جوان خانواده مامور پلیس را به کام مرگ برد .

تعداد کشته ها

ساعت ابتدایی تعداد کشته ۵ نفر گزارش شده بود و تعداد زخمی ها ۴ نفر اما متاسفانه یکی از زخمی های ساعتی پیش جان خود را از دست داد و تعداد کشته ها به ۶ نفر رسید .

همدستهای عباس صحرایی

طبق گزارشات پلیس به جز عباس صحرایی دو نفر همدست با ایشان شریک جرم هستند . برادر و دوست صمیمی قاتل ساعات ابتدایی وقوع جرم دستگیر شدند اما قاتل اصلی عباس صحرایی فراری بود.

دستگیری عباس صالحی

لحظاتی پیش رئیس پلیس اراک خبر دستگیری عباس صالحی را رسانه ای کرد . پس از اینکه تصویر مجرم در سطح شهر منتشر شد بالاخره اطراف پل خیبر مرکز شهر دستگیر شد . با اینکه قاتل مسلح بود نیروهای امنیتی توانستند زنده بازداشت اش کنند . رئیس پلیس اراک زمان دستگیری را ساعت ۸ شب اعلام کرد

سرهنگ “محمود خلجی” معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در راستای پرونده قتل عام ۲ برادر اراکی گفت: برابر هماهنگی های  انجام شده با مرجع قضایی مجوز انتشار عکس قاتل فراری به نام «عباس صحرایی» صادر شده است.

عکس فوق مربوط زمان دستگیری عباس صحرایی قاتل اراکی می باشد . بسیاری از خبرنگاران و رسانه ها به دلیل داغ شدن ماجرای قاتل فراری جهت تهیه گزارش در اداره پلیس حاضر شدند

حسینی طاهری، دادستان اراک نیز  با درخواست از شهروندان در خصوص شناسایی وی افزود: در صورت هر گونه اطلاع از مخفیگاه قاتل مراتب از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اعلام شود.

به گزارش رکنا، حسینی طاهری، دادستان اراک با اعلام اینکه قاتل پس از وقوع جنایت از محل حادثه گریخته و تلاش ها برای  دستگیری او ادامه دارد، گفت: ریشه این حادثه به اختلاف قبلی میان این خانواده ها بر می گردد، بطوری که سال گذشته این فرد به اتهام ایراد صدمه بدنی عمدی در جریان یک نزاع دستگیر و روانه زندان می‌شود.
دادستان اراک با اعلام اینکه در آن درگیری متاسفانه یک نفر به قتل می رسد، گفت: عامل حادثه امروز، پس از آن درگیری به جرم ایراد صدمه بدنی عمدی دستگیر و روانه زندان می شود و پس از یک سال، در تاریخ دوازدهم دی ماه امسال با قرار وثیقه دویست میلیون تومانی آزاد می شود.
وی افزود: بر اساس تحقیقات و اطلاعات اولیه، این شخص پس از آزادی، از سوی خانواده و بستگان به عنوان عامل ایجاد نابسامانی و مشکلات در خانواده مورد شماتت قرار می گیرد و فشار نیز از سوی خانواده مقتول درگیری سال گذشته به خانواده آن ها بوده که باید از شهر اراک کوچ کنند و بروند، مجموعه این فشارها و بگو مگو ها گویا موجب سکته پدر متهم و در نهایت وارد آمدن فشار روحی مضاعف بر روی متهم و در نتیجه حمله مسلحانه به خانواده های مرتبط و شاهد در حادثه سال قبل و کشته شدن شش نفر می شود.
بر اساس این گزارش و به نقل از دادستانی کل کشور، حسینی طاهری تاکید کرد: قاتل صبح امروز با یک اسلحه کلاشینکف ابتدا به سراغ خانواده ای می رود که در ماجرای سال قبل به عنوان شاهد با پلیس همکاری کرده و موجب دستگیری وی شده بودند. در آنجا با شلیک گلوله چهار نفر را به قتل می رساند و سپس به  سراغ خانواده ای می رود که در جریان نزاع سال قبل یک نفر از آن ها توسط فرد همراه او کشته شده بود. در آنجا نیز پدر و مادر آن خانواده را به قتل می رساند و در این میان دو نفر نیز مجروح می شوند.
به گفته دادستان اراک قاتل که فردی ۲۶ ساله بوده هم اکنون متواری است و تلاش ها برای دستگیری او ادامه دارد.

بنا به این گزارش، صبح امروز در حادثه تیر اندازی در شهر اراک ۵ نفر کشته و ۴ نفر مجروح شدند که دو نفر در تحقیقات پلیس دستگیر و قاتل  “عباس صحرایی” از صحنه قتل متواری شده است