مبلغ خرید خدمت سربازی

به این مطلب ستاره دهید

خرید خدمت سربازی

به گزارش خبرنگار مهر، در بند الف تبصره ۱۱ لایحه بودجه سال ۹۵ آمده است؛ به منظور تامین کسری اعتبارات دیه محکومان معسر و مواردی که پرداخت خسارات بر عهده بیت‌المال یا دولت می‌باشد، وزارت دادگستری مجاز است با تصویب هیات نظارت حداکثر تا ۵۰ درصد از مازاد منابع درآمد سالانه با احتساب هزینه صندوق تامین خسارت‌های بدنی موضوع بندهای(ه) و (و) ماده ۱۱ قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث مصوب ۱۳۸۷/۴/۱۶ و احکام جایگزین آن و قوانین بعدی را از محل اعتبارات ردیف ۴۶-۵۳۰۰۰۰ جدول شماره (۹) این قانون دریافت و هزینه کند.

در این بند آمده است: مدیرعامل صندوق مزبور مکلف است با اعلام وزیر دادگستری مبلغ یادشده را به نسبت در مقاطع سه ماهه در اختیار وزارت دادگستری قرار دهد.

در بند ب این تبصره آمده است: به دولت اجازه داده می‌شود تا کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی را که بیش از ۵ سال غیبت دارند با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت معاف کند.

در این بند تاکید شده است: تمام درآمدهای حاصل از اعطای معافیت‌های مشمولان مذکور به حساب درآمد عمومی کشور موضوع ردیف ۱۵۰۱۲۸ نزد خزانه‌داری کل کشور واریز و تا سقف ۳۰ هزار میلیارد ریال در قالب ردیف ۱۳۲-۵۳۰۰۰۰ به صورت مساوی به ردیف‌های ذیربط تقویت بنیه دفاعی نیروهای مسلح مطابق موافقت‌نامه متبادله با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور هزینه می‌شود.

بر اساس این پیشنهاد، میزان جریمه مشمولان غایب برای صدور کارت معافیت نظام وظیفه به شرح زیر می‌باشد:

عکس:جدول خرید سربازی سال۹۵

عکس:جدول خرید سربازی سال۹۵

بر اساس این بند، ۱ – به ازای هر سال غیبت مازاد بر ۵ سال ۱۰ درصد به مبالغ جریمه پایه اضافه و مدت غیبت بیش از ۶ ماه، یک سال محسوب می‌شود. ۲ – برای مشمولان متاهل ۵ درصد و برای مشمولان دارای فرزند نیز به ازای هر فرزند ۵ درصد از مجموع مبلغ جریمه کسر می‌شود.

 

سرتیپ قاسمی اعلام کرد؛

کسر خدمت سربازی با انجام فعالیت‌های تحقیقاتی تا سال ۱۳۹۹ تمدید شده

جانشین بنیاد نخبگان نیروهای مسلح گفت: کسر خدمت سربازی با انجام فعالیت‌های تحقیقاتی تا سال ۱۳۹۹ تمدید شده است.
به گزارش خبرگزاری بسیج، سرتیپ پاسدار علیرضا قاسمی جانشین بنیاد نخبگان نیروهای مسلح اعلام داشت: مصوبه اعطای کسر خدمت سربازی به کسانی که فعالیت تحقیقاتی برای نیروهای مسلح انجام دهند، تمدید و تا پایان سال ۱۳۹۹ برقرار می‌باشد.
وی در ادامه افزود: در این طرح که مختص دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و بالاتر می‌باشد این افراد می‌توانند با مراجعه به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح یا سازمان‌های تحقیقاتی نیروهای مسلح طرح تحقیقاتی متناسب با رشته و گرایش تحصیلی خود دریافت و با ارائه آن از ۲ تا ۱۹ ماه کسر خدمت دریافت نمایند.
سرتیپ قاسمی همچنین خاطرنشان کرد: داوطلبین می‌توانند با توجه به ماموریت و وظایف سازمان‌های تحقیقاتی به این مراکز مراجعه مستقیم داشته و طرح تحقیقاتی دریافت دارند. همچنین در طرح لحاظ شده است که سازمان‌های تحقیقاتی نیز می‌توانند به دانشگاه‌ها مراجعه و نسبت به جذب دانشجو متناسب با طرح‌های تحقیقاتی حوزه ماموریتی و امور دفاعی اقدام نمایند.
جانشین بنیاد نخبگان نیروهای مسلح اعلام داشت: علاوه بر این در صورتی که داوطلبین کارشناسی ارشد و دکتری موضوع پایان‌نامه خود را موضوعات تحقیقاتی نیروهای مسلح قرار دهند، از کسر خدمت مناسب برخوردار خواهند شد.
فرآیند بررسی و اعطای کسر خدمت به نحوی است که فعالیت‌های تحقیقاتی انجام شده در سازمان‌های تحقیقاتی نیروهای مسلح ارزیابی و میزان کسر خدمت به این بنیاد پیشنهاد می‌شود و پس از بررسی در کمیسیون مربوطه میزان کسر خدمت تعیین و اعلام می‌شود.
وی در پایان گفت: دانشجویان کارشناسی ارشد و بالاتر می‌توانند در حین تحصیل و پس از فارغ‌التحصیلی تا زمان اعزام به خدمت سربازی مبادرت به اجرای طرح تحقیقاتی نمایند و کسر خدمت مناسب دریافت دارند.
سربازان وظیفه با تحصیلات فوق‌الذکر نیز در صورت تمایل و توان می‌توانند درحین خدمت سربازی فعالیت تحقیقاتی از سازمان‌های نیروهای مسلح اخذ و کسر خدمت دریافت دارند، لذا به این دسته از داوطلبین توصیه می‌شود از سازمان‌هایی که در آن خدمت می‌کنند طرح تحقیقاتی دریافت دارند.

شایان ذکر است، بنیاد نخبگان نیروهای مسلح واقع در اتوبان شهید صیاد شیرازی به سمت جنوب_ بعد از خیابان رسالت جنب پادگان شهید خلیل‌زاده می‌باشد و از ساعت ۷ صبح الی ۱۳ روزهای شنبه تا چهارشنبه پاسخگوی مراجعین می‌باشد.

.

.

.