مستند شوک۷

به این مطلب ستاره دهید

شعار یک جانباز خطاب به احمدی نژاد: “غارتگر بیت المال اعدام باید گردد”

خبرآنلاین/سیاست > احزاب و شخصیت‌ها – روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:محمود احمدی نژاد عصر پنجشنبه 31 تیر در مسجد مسعودیه واقع در سه راه افسریه تهران بار دیگر پیرامون نحوه نابسامان توزیع ثروت در جهان صحبت و به صورت غیرمستقیم به دولت حمله کرد.
 

در جریان این مراسم، طرفداران او به صورت سازمان دهی شده شعار می‌دادند: احمدی قهرمان – برس به داد ایران. وی که باز هم مدیریت جهان را نشانه رفته بود ادامه داد: «ما یا نعمت‌های خدا را نشناخته‌ایم یا درست توزیع‌شان نکرده‌ایم.» در این هنگام، جانبازی از میان جمعیت با فریاد گفت: مرگ بر غارت‌گر بیت‌المال، غارت‌گر بیت المال اعدام باید گردد.

پوشش نا مناسب بازیگر مرد در تلویزیون

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ بعد از سوشا مکانی، دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس که ماه گذشته به علت شلوار زردش سوژه رسانه ها شده بود، این بار عکس یک بازیگر، سوژه شبکه های اجتماعی شده است.

سیاوش خیرابیسیاوش خیرابی که برای حضور در اکران خصوصی فیلم های سینمایی “ایستاده در غبار” و “زاپاس” در پردیس کورش حضور یافته بود، تعجب حاضرین ، خبرنگاران و عکاسان را با رونمایی از شلوار جدیدش برانگیخت.

 

استعفا یا پیش‌دستی در برکناری؟

به دنبال جنجال‌های پیش‌آمده درباره‌ی فیش حقوقی برخی اعضای مدیران عامل بیمه‌ی مرکزی ایران، رئیس کل بیمه‌ی مرکزی ایران استعفا کرد و استعفای او هم پذیرفته شد. استعفایی که عده‌ای آن را نشانه‌ی شجاعت رئیس پیشین بیمه‌ی مرکزی دانستند.
 برخی نیز معتقدند تقدیم استعفای او یک روز بعد از انتشار بیانیه ی وزات اقتصاد و تاکید بر تصمیم گیری درباره «سطح برخورد»، با مدیران متخلف در صورت صدور رای نهایی دیوان محاسبات، جای این شبهه را ایجاد کرد که شاید امین با علم به اینکه به زودی برکنار خواهد شد، با اعلام استعفای خود پیش‌دستی کرده است.
بعد از منتشر شدن فیش‌های حقوقی منتسب به برخی مدیران عامل بیمه‌ی مرکزی، وزرات اقتصاد کمیته‌ی ویژه‌ای را جهت بررسی فیش‌های چند ده میلیونی مدیران بیمه‌ی مرکزی مامور کرد و این کمیته‌ی ویژه نیز ظرف ۴۸ ساعت نتایج بررسی‌های خود را در قالب بیانیه‌ای منتشر کردد.بیانیه‌ی وزارت اقتصاد پاره‌ای توضیحات را درباره‌ی محتوای این فیش‌ها ارایه کرد که نشان می‌داد فیش‌های حقوقی منتشر شده فقط مربوط به حقوق اسفند ماه مدیران بیمه‌ی مرکزی بوده است که شامل سه دسته پرداخت حقوق واقعی و ماهانه، معوقات ۸۴ ماهه، مربوط به معوقات «ارتقای شغلی»، اضافه‌کاری و… بوده است. همچنین در متن این بیانیه تاکید شده بود طی سال‌های ۱۳۹۲ تا کنون متوسط پرداخت مدیران بیمه مرکزی رقمی معادل یک‌پنجم تا یک‌دهم مبلغی بوده است که در فیش اسفندماه ۱۳۹۴ منظور شده است. بنابراین پرداخت‌هایی که از آن تحت عنوان «پرداخت‌های نجومی»، یاد شده است در هیچ فیش حقوقی دیگری -جز همان اسفند ماه- مشاهده نشده است.در این بیانیه تاکید شد که ۲۱۰ میلیون و ۶۷۱ هزار تومان، برای اثبات حسن نیت اعضای هیات عامل و رفع شبهات احتمالی به حساب بیمه مرکزی برگردانده شده است و موضوع مورد تایید دیوان محاسبات کشور نیز قرار گرفته است.

بنابر آنچه گفته شد متن بیانیه‌ی وزارت اقتصاد و دارایی درباره فیش‌های حقوقی چند ده میلیونی مدیران بیمه‌ی مرکزی نشان می‌داد که این وزارت خانه قصد ندارد ماجرای فیش های چند ده میلیونی را از اساس تکذیب کند و حتی در این متن از تصمیم‌گیری درباره‌ی«سطح برخورد»، با مدیران متخلف نیز سخن گفته شده بود.

لذا بعد از انتشار این بیانیه احتمال‌ها درباره‌ی برکناری رئیس کل و چند تن از اعضای هیئت عامل نیز قوت گرفت.

با این حال یک روز پس از انتشار این بیانیه محمد ابراهیم امین، رئیس کل بیمه ی مرکزی از سمت خود استعفا کرد. او در متن استعفانامه‌ای که در خطاب به وزیر اقتصاد نوشته ولی آن را در سایت بیمه‌ی مرکزی منتشر کرده بود، از اینکه در حوزه‌ی مسئولیتش پیشامدی رخ داده که مایه‌ی هجمه‌ی گسترده ی رسانه‌ای به بیمه‌ی مرکزی، وزیر اقتصاد و دولت یازدهم شده، ابراز شرمندگی کرده و از مردم، اهالی صنعت بیمه و شخص وزیر اقتصاد پوزش خواسته بود.

امین در متن این نامه لیستی از اقدامات خود در بیمه‌ی مرکزی را از قبیل احیای توانگری مالی شرکت‌های بیمه، بهبود و ضابطه‌مند کردن شرایط احراز مشاغل کلیدی در صنعت بیمه، سامان‌دهی مدیریتی و مالی شرکت بیمه دی که در معرض ورشکستگی قرار داشت و… را مطرح و تاکید کرده است که یکی از مهم‌ترین اقدامات او یعنی کاهش میزان اتکایی اجباری بیمه مرکزی و اقدامات او برای تشکیل شرکت بیمه اتکایی ملّی از مجموعه منابع مالی و انسانی معاونت اتکایی بیمه مرکزی موجبات دشمن‌تراشی جدّی او( و احتمال انتشار این فیش‌های حقوقی)، را فراهم کرده است.

رئیس پیشین بیمه‌ی مرکزی آنچه رخ داد را عامل مخدوش شدن اقتدار و اعتماد به نفس در خود و مدیرانش دانسته و اظهار کرده است که انجام این مسئولیت مستلزم انتصاب مدیران شایسته‌ی جدید است که چنین ضرباتی نخورده باشند و امیدشان به اصلاح امور را از دست نداده باشند.

ساعاتی بعد از تقدیم استعفای امین به وزارت اقتصاد، وزیر اقتصاد در متن کوتاهی با این استعفا و درخواست بازنشستگی امین مواقفت کرد.

او در پاسخ به استعفانامه‌ی نسبتا طولانی امین، در جملات کوتاهی از تلاش‌های موثر رئیس پیشین بیمه‌ی مرکزی در پیشبرد اهداف صنعت بیمه تشکر کرده و با استعفا و درخواست بازنشستگی او موافقت کرده است، بدون اینکه به بخش هایی از نامه ی امین که نسبت به هجمه پیش آمده علیه وی ابراز شرمندگی کرده بود و یا اینکه مسائل پیش امده را حاصل دشمن تراشی های داخلی خوانده بود، پاسخ گفته باشد.

به این ترتیب خروج امین از بیمه ی مرکزی ایران حتمی شد، ولی وزیر اقتصاد حکمی برای انتصاب جانشین قطعی امین صادر نکرد و بنابراین طبق اساسنامه‌ی بیمه‌ی مرکزی ایران، به صورت خودکار قائم‌مقام رئیس پیشین یعنی پرویز خسروشاهی جانشین محمد ابراهیم امین شد تا تصمیم‌گیری در مورد رئیس کل جدید صورت گیرد.

بنابراین از جهتی دیگر در تعلل وزیر اقتصاد برای صدور حکم رئیس جدید بیمه‌ی مرکزی، این احتمال قابل بررسی است که وزارت اقتصاد تصمیم دارد در ترکیب هیئت عامل بیمه‌ی مرکزی ایران هم تغییراتی ایجاد کند و بنابراین به احتمال بسیار قوی ممکن است جانشین فعلی رئیس بیمه‌ی مرکزی، حکم ریاست نگیرد.

جنجال‌های این روزها درباره‌ی برکناری مدیران متخلف بیمه ی مرکزی در حالی پیش آمده است که کمتر از سه ماه پیش وزیر اقتصاد در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی از برخی مدیران متخلف زیر مجموعه‌ی خود -البته درباره مدیرانی که به دلیل منافع شخصی بر سر راه خصوصی‌سازی مانع‌تراشی می‌کنند-، به برخی اقدامات این افراد انتقاد کرده و صراحتا اعلام کرده بود از اختیارات قانونی خود استفاده کرده و مدیران متخلف زیر مجموعه‌ی خود را برکنار خواهد کرد. بنابر آنچه گفته شد و صراحت ابراز شده ی وزیر اقتصاد در موضوع برکناری مدیران متخلف شاید برکناری یا استعفای مدیران برخی سازمان ها و معاونت های وزرات اقتصاد از جمله برخی مدیران بیمه مرکزی در صورت رای دیوان محاسبات چندان دور از ذهن نباشد.

آقای روحانی!عراقچی هم حرف صالحی را تائید کرد

  شنبه شب و پس از حدود یک ماه، یک عضو دیگر تیم مذاکره کننده هسته‌ای سخنان رئیس سازمان انرژی اتمی مبنی بر کارشکنی و بدعهدی طرف مقابل در رفع و لغو تحریم‌ها را تایید کرد، سخنانی که روحانی نسبت به بیان آن، پیشتر موضع تندی گرفته بود.

به گزارش فش نیوز به نقل از  گروه فضای مجازی خبرگزاری دانشجو، سال گذشته بود که علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در گفت‌وگو با وبگاه “العربی الجدید” بر ادامه فعالیت هسته‌ای ایران تاکید و اعلام کرد که غرب در اجرای تعهدات خود بر اساس برجام، تأخیر دارد و هنوز برخی تحریم‌ها برداشته نشده است.

وی رفع تحریم به موجب توافق را از مصادیق این تأخیر برشمرد و گفت: تا الان برخی بانک‌های بزرگ اروپایی تحریم‌های‌شان را به طور کامل پایان نداده‌اند چرا که قبلا تعهد داده که با ایران مراوده تجاری نداشته باشد. ما هنوز منتظر هستیم که وزارت خارجه ایران با اتحادیه اروپا تماس بگیرد و این بحران را حل کند.

انتشار این بخش از سخنان رئیس سازمان انرژی اتمی و یکی از مذاکره‌کنندگان اصلی در تیمی که به برجام دست یافت، باعث شد که حسن روحانی رئیس‌جمهور هم به آن سخنان واکنش نشان دهد، واکنشی که درباره علی اکبر صالحی تند هم به نظر می‌رسید.

 

روحانی در آخرین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در سال ۹۴، درباره اظهارات رئیس سازمان انرژی اتمی گفته بود: از خود آقای صالحی این موضوع را بپرسید. در زمینه مسائل اتمی، آقای صالحی هرچه بگوید درست است و ایشان وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی نیست، وزیر خارجه هم الآن نیست، ایشان مسئول سازمان انرژی اتمی است.

رئیس جمهور با بیان اینکه برجام اجرا شده است، اما اینکه کسی بگوید در برجام هیچ نقصی وجود نداشته اشتباه است و نقایصی در راه اجرایی شدن برجام وجود داشته که باید برطرف شود، گفته بود: برخی مؤسسات و بانک‌ها هنوز مقداری برای مبادله با ایران هراس دارند زیرا مارگزیده از ریسمان سیاه و سفید می‌ترسد. بانک‌ها از اینکه جریمه شوند هراس دارند و کار را با تأخیر شروع می‌کنند، به‌طور مثال یکی از کشورهای همسایه که حتی جزو کشورهای ۱+۵ هم نیست در یکی دو روز اخیر اجازه مبادله به بانک‌های خود با ایران را داده است.

روحانی همچنین گفته بود: به‌نظر بنده مسیر درستی را طی می‌کنیم و ممکن است مشکلات جزئی داشته باشیم که باید رفع شود و مرجع اظهار نظر درباره مسائل هسته‌ای آقای عراقچی مسئول است، در سیاست خارجی وزیر خارجه مسئول است، در مسائل اقتصادی وزیر اقتصاد و بانک مرکزی مسئول است و در مسائل هسته‌ای نیز علی‌اکبر صالحی مسئول پاسخگویی است.

حالا با گذشت حدود ۳۰ روز از آن اظهارات رئیس جمهور، عباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای، شنبه شب در گفت‌وگوی ویژه خبری همان سخنان علی اکبر صالحی را تکرار کرده است.

عراقچی گفته است: آنها (طرف غربی) طبق برجام تعهداتی را که باید انجام می‌دادند، بر روی کاغذ انجام دادند البته نباید کار آنها روی کاغذ را بی‌ارزش بدانیم و باید گفت که زیر ساخت تحریم‌های هسته‌ای متزلزل شد. همه زیر ساخت‌های تحریم برداشته شد، اینکه گفته می شود که روی کاغذ تحریم ها برداشته شده بی‌اهمیت نیست.

وی اضافه کرده است: دو دسته مشکل اصلی وجود دارد. یکی بازگشت به شرایط اقتصادی قبل از تحریم و دوم کارشکنی ها و بدعهدی های طرف مقابل به خصوص آمریکا است. اینکه آثار برداشته شدن تحریم طول می کشد تا خود را نشان دهد این منطقی است. به طور مثال کاهش فروش نفت یک مثال است. ۷۷ روز قبل تحریم های نفتی برداشته شد اما این بدان معناست که پس از آن فروش نفت به میزان قبل باز می گردد منطقی نیست چون مشتریان نفت ما از کشورهای دیگر به تامین نفت خود پرداخته اند.

عراقچی اضافه کرد: بازگشت ما به شرایط قبل از تحریم امری است میان ما و مشتریان نفتی ما است. در حاضر وزارت نفت توانسته ۸۰۰ هزار بشکه نفت را بیش از زمان تحریم‌ها به فروش برساند. سوئیفت مثال دیگر است. این شرکت زمانی که تحریم ها برداشته شد بازگشت این شرکت به سیستم بانکی ما ۳ الی ۴ هفته طول می کشد تا به روند قبلی بازگردد.

حجم پول های بلوکه شده بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار بوده است

وی گفت: درباره مسائل ما در خارج از کشور، مبالغی که در خارج از کشور داریم از جنس های مختلف بوده و صاحبان مختلفی دارد. یک سری از آن متعلق به بانک مرکزی است و یک سری متعلق به دولت است. یک سری پول متعلق به وزارت نفت است. یک سری از مبالغ سپرده بوده که عمدتا در چین است که این اقدام برای حفاظت از بلوکه شدن بوده است. اگر همه این پول ها را جمع کنیم بالای ۱۰۰ میلیارد دلار می شود. در مذاکرات وارد این موضوعات نشدیم. ما فقط درباره آزاد شدن این پول ها بحث کردیم. تمام پول های ایران آزاد شده اما در نقل و انتقال پول ها مشکلاتی وجود دارد. اختیار این پول ها نزد بانک مرکزی است. یکی از مشکلات برقراری مجدد شبکه بانکی است. در طول ۱۰ الی ۱۲ سال گذشته تمامی ارتباط بانک ها ما با بانک های مقابل قطع شده و باید بار دیگر روابط کارگزاری ایجاد کنند که این منوط به مذاکرات است.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای گفته است: یک مشکل دیگر این است که آمریکا کارشکنی می کند. یک مشکل زمان بر بودن از لحاظ فنی است. تا الان بانک های ما نزدیک به ۳۰۰ کارگزاری با بانک های خارجی ایجاد کرده است. بانک ملی ۲۰ کارگزاری، بانک ملت حدود ۴۳ کارگزاری ایجاد کرده است. بانک های دیگر بانک های خصوصی هستند و آنها هستند که تصمیم می گیرند که با بانک های ایران کار کنند. در طول سال های گذشته روابط بانکی بسیار پیچیده شده است. بانک ها به دلیل مسائل پول شویی و قاچاق انسان بسیار پیچیده شده است. الان بانک ها همانند سابق به راحتی نمی توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. تا این شبکه پیچیده برقرار شود مقداری زمان بر است.

صالحی: هنوز تمام تحریم‌ها برداشته نشده است

علی اکبر صالحی هم دیشب دوباره تاکید کرده است که، “هنوز شرایط رفع تحریم انجام نشده است هنوز بانک های بزرگ پا پیش نگذاشته اند. دلیلش این است که در زمان تحریم مجازات‌های سنگینی شده اند و هنوز از ارتباط با ایران ترس دارند. الان هم بخشی از اقداماتی که آنها باید انجام می دادند بر اساس برداشت ما هنوز همه قدم ها را بر نداشته اند.”

عراقچی هم در این باره تاکید کرده است: عدم همراهی کامل طرف آمریکایی وجود دارد. هر کسی که شک دارد که سوئیفت برداشته شده یا نشده از جمله رئیس جمهور اتریش، به اتاق سوئیفت بانک مرکزی بروند و ببیند که تمامی بانک های ما به سوئیفت وصل شده‌اند. هر کسی که شک دارد می تواند به اتاق سوئیفت بانک مرکزی برود و این موضوع را ببیند اما موضوعاتی که آقای صالحی گفته، “درست است”. موضوعی که هست هنوز برخی از تحریم‌ها باقی مانده که ربطی به برجام و موضوع هسته‌ای ندارد. برخی از تحریم‌ها هنوز باقی مانده که مربوط به تروریسم و حقوق بشر و تحریم‌های اولیه آمریکا باقی مانده است.

منبع: تسنیم

تعرض پادشاه بحرین به خواننده زن لبنانی

تعرض پادشاه کشور بحرین به خواننده معروف لبنانی و واکنش وی به این اقدام و دخالت نخست وزیر قطر در این ماجرا، جنجال‌برانگیز شده است.
 

روزنامه الدیار لبنان خبر داد که دخالت شیخ حمد بن جاسم بن جابر آل ثانی ضرب و شتم هیفاء وهبی خواننده معروف لبنانی توسط محافظان پادشاه بحرین را متوقف کرد.

این روزنامه لبنانی در گزارش روز سه‌ شنبه خود نوشت بعد از مشکلی که میان هیفاء وهبی و پادشاه بحرین بوجود آمد، وی با یکی از خبرگزاری‌های خارجی تماس گرفت و از تعرض پادشاه بحرین به وی زمانی که با او در کشتی تفریحی‌اش بود، خبر داد. به گزارش ایران ناز و بر اساس نوشته این روزنامه لبنانی، پس از این حادثه، حاکم دبی بلافاصله کشتی تفریحی خود را ارسال کرد و هیفا از کشتی پادشاه بحرین به کشتی وی منتقل شد.

عکس خواننده لبنانی - هیفا

عکس خواننده لبنانی – هیفاء وهبی

 این روزنامه لبنانی نوشت هیفاء قصد دارد علیه پادشاه بحرین شکایت کند اما نخست وزیر قطر در حال میانجی‌گری برای متقاعد کردن هیفاء در انصراف از شکایت است. الدیار اضافه کرد پادشاه بحرین به هیفاء پیشنهاد کرده در مقابل صرفنظر از شکایت، مقادیر قابل توجهی طلا دریافت کند که قیمت آن بالغ بر ۶ میلیون دلار است.

البته روزنامه مصری الیوم السابع نوشت وکیل هیفاء وهبی قصد دارد از روزنامه الدیار به دلیل انتشار این خبر شکایت کند و اعلام کرده که خبر منتشر شده صحت ندارد.انتشار خبر رسوایی شاه بحرین بازتاب گسترده‌ای در رسانه های منطقه داشته است.

عکس فلش متحرک بیشتر درباره هیفا وهب بخوانید فقط کلیک کنید

////
کد خبر: ۶۱۷۳۰۷
بی بی سی؛
اقدام سه کشور علیه ایران در حمایت از عربستان
«برخی متحدان عربستان از ریاض پیروی کرده و اقدامات دیپلماتیک علیه تهران انجام دادند …»
اقدام سه کشور علیه ایران در حمایت از عربستان

اقدام سه کشور علیه ایران در حمایت از عربستان

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، بی بی سی انگلیسی (BBC) نوشت: برخی متحدان عربستان یعنی بحرین، سودان و امارات از ریاض پیروی کرده و اقدامات دیپلماتیک علیه تهران انجام دادند.

در ادامه این گزارش آمده است: درپی تشدید تنش‌های تهران-ریاض، بحرین و سودان روابط دیپلماتیک خود با ایران را قطع کرده و امارات نیز این روابط را کاهش داد.

بی بی سی انگلیسی در بخش دیگری از گزارش خود نوشت: کاخ سفید از تهران و ریاض خواست خویشتن داری نشان دهند و بیش از این تنش ها را شعله ور نسازند.

عکس فلش متحرکاستان بحرین در نقشه ایران کلیک کنید

وزیر امور خارجه بحرین

وزیر امور خارجه بحرین

——–

خبر فرمانده اسبق کل سپاه از حمله نظامی آمریکا به ایران/ داعش تا ۳۰ کیلومتری مرز ایران هم رسید

خبرگزاری میزان-فرمانده اسبق کل سپاه گفت: داعشی ها در ۵ الی ۶ ماه گذشته تا ۳۰ کیلومتری مرزهای ما در سمت قصرشیرین آمدند اما ما خونسردی و کنترل خود را از دست ندادیم و چون خود نیروهای عراقی خطر آن ها را دفع کردند ما نیز دیگر به موضوع ورود نکردیم.

خبرگزاری میزان-گروه سیاسی: سرلشکر محسن رضایی شب گذشته در برنامه نگاه یک شبکه اول سیما به بررسی مسائل منطقه پرداخت.

آمریکا قبل از اینکه به پای میز مذاکره بیاید چند بار قصد حمله نظامی داشت

محسن رضایی در بخشی از این گفت و گو  گفت: آمریکا قبل از اینکه به پای میز مذاکره بیاید چند بار قصد حمله نظامی داشت لذا آن ها احساس کردند که اگر حمله کنند ایران سیلی محکمی را به آن ها می زند.

با اشاره به این که دور کردن کشور از جنگ باعث شد برجام شکل بگیرد، افزود: آن ها دیدند که دست ایران پر است و در نهایت بر سر میز مذاکره نشستند.

آمریکا به دنبال نفوذ در سیستم های امنیتی ایران است

وی همچنین درخصوص نقش و اهمیت ایران در مقابله با تروریست نیز گفت: آمریکایی ها می خواهند دروازه ای برای ورود به سیستم امنیتی و دفاعی ما پیدا کنند به طوری که ما به آمریکا اعتماد نداریم و نخواهیم کرد و هرگز چنین اجازه ای به آن ها نمی دهیم که به سیستم دفاعی امنیتی مان ورود پیدا کنند.

«بشار اسد» باید بر سر قدرت بماند

رضایی با تاکید بر این که ما اهل مذاکره هستیم و در جریان سوریه حرفی نداریم که همه کشورهای معترض راه مشخصی را در پیش بگیرند، اظهارداشت: چارچوب ما مشخص است و از چارچوب خود عقب نمی کشیم لذا «بشار اسد» باید بر سر قدرت بماند و مردم سوریه باید خودشان سرنوشت خود را تعیین کنند.

ممکن است زمینه جنگ جهانی سوم فراهم شود

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: منطقه درحال انزجار بسیار بزرگی است و لذا ممکن است زمینه جنگ جهانی سوم نیز فراهم شود.

منطقه خاورمیانه آبستن یک انفجار بزرگ است

رضایی در ادامه با بیان اینکه منطقه خاورمیانه آبستن یک انفجار بزرگ است که ریشه آن در تجاوزات مرزی است، گفت: این خطری است که همه کشورهای منطقه را تهدید می کند و اگر همه می خواهند یک جنگ بزرگی شکل نگیرد باید نسبت به این خطر فعال شوند و این آتش را به صورت اصولی خاموش کنند که در این رابطه سازمان ملل می تواند نقش بسزایی ایفا کند.

داعش تا ۳۰ کیلومتری مرز ایران هم رسید

رضایی ادامه داد: داعشی ها در ۵ الی ۶ ماه گذشته تا ۳۰ کیلومتری مرزهای ما در سمت قصرشیرین آمدند اما ما خونسردی و کنترل خود را از دست ندادیم و چون خود نیروهای عراقی خطر آن ها را دفع کردند ما نیز دیگر به موضوع ورود نکردیم.