خانه 4 دسته‌بندی نشده 4 1600 نفر متقاضی فرزندخواندگی در کشور

1600 نفر متقاضی فرزندخواندگی در کشور

متن آهنگ بچه ها از جواد یساری:

♫♫ بچه ها آی بچه ها شیرینی زندگین
همه غنچه های باغ آشتین
اونارو از روی شاخه نچینین
بچه ها آی بچه ها شادی خیلی دوست دارن
گل کینه رو دلا نمی کارن
اونارو نخواین که غمگین ببینین
زندگی هر لحظه پیچ و خم داره
شادی داره ، غصه داره ، غم داره
اینارو از چشم اونها نبینین
اگه آشتی اگه قهر
اگه نوش اگه زهر
همه اینها جزئی از زندگین
وقت شادی و صفاست
وقت غصه ها گذشت
اینا رمز و راز پایندگین
بچه ها آینه ی زندگین
بچه ها آینه ی زندگینس
همه ی دنیای بچه مامان و باباشه
شادی مامان و بابا دعای شبهاشه
شما که این زندگی رو هدیه کردین به اونا
سایه ی مهر شما روشنی فرداشه
♫♫

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه در کل کشور ۹۰۰ شیرخوار داریم، گفت: در حال حاضر ۱۶۰۰ نفر متقاضی فرزندخواندگی در کشور است اما متأسفانه اغلب ‌آنها خواهان سرپرستی نوزاد و کودکان دختر هستند.

به گزارش فـش نیوز، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم افطار و بازدید از شیرخوارگاه ‌آمنه، گفت: این شیرخوارگاه یکی از بهترین شیرخوارگاه‌ها در سطح کشور است و در حال حاضر 118 شیرخوار در این مرکز نگهداری می‌شوند.

وی ادامه داد: به طور کلی در کشور 900 شیرخوار داریم این در حالی است که متقاضیان فرزندخواندگی زیاد هستند اما اغلب خواستار سرپرستی کودکان دختر و نوزاد هستند.

محسنی بندپی گفت: در حال حاضر 1600 نفر متقاضی فرزندخواندگی در کشور است که سیاست ما این است در اسرع وقت کودکان را به این افراد واگذار کنیم و طبق تسهیلاتی که در قانون فرزندخواندگی ایجاد شده حتی مجوز واگذاری فرزند به زنان مجرد هم داده شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور، گفت: متأسفانه کودکانی که در شیرخوارگاه آمنه نگهداری می‌شوند عمدتاً بدسرپرست هستند و زمینه واگذاری آنها برای سرپرستی وجود ندارد که برای این موضوع هم قانون‌گذار مشخص کرده که این فرزندان به صورت امین موقت به خانواده‌ها سپرده شوند.

وی با بیان اینکه متقاضی برای سرپرستی کودکان بدسرپرست در کشور کم است، گفت: بر اساس آمار 20 تا 25 درصد کودکان بدسرپرست بدون سرپرست هستند که از سوی بهزیستی برای آنها شناسنامه گرفته شده و زمینه واگذاری‌شان ایجاد می‌شود.

محسنی بندپی افزود: برخی از کودکان نیز بدسرپرست یا دچار بیماری و اختلالاتی هستند که از سوی بهزیستی تحت درمان قرار می‌گیرند و از طرفی برای به نام زدن بخشی از اموال به فرزندخوانده‌ها نیز به دلیل اینکه ظرفیت زوجین علاقه‌مند از نظر روحی، اجتماعی و مالی باید اطمینان‌بخش باشد این موضوع دقیقاً بررسی می‌شود تا کودکان به درستی به سرپرستی داده شوند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در مورد محرم شدن والدین با فرزندخوانده نیز به لحاظ شرعی، قانونی و حقوقی این موضوع حل شده و در شناسنامه این کودکان ثبت می‌شود که فرزند این خانواده هستند.

سه تار فروشی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
Scroll Up
onvan

فش نیوز اخبار امروز خبر های فوری تیتر مهمترین خبر مهمترین اخبار امروز اخبار ایران تیتر اخبار مهمترین خبر خبر فوری اخبار تصویری اخبار اقتصادی مهمترین خبر روز شهر خبر