خانه 4 اخبار 4 آخرین اخبار از اعتراضات وتجمعات مردمی

آخرین اخبار از اعتراضات وتجمعات مردمی

آخرین اخبار از تجمعات واعتراضات مردمی

تحولات در گذر است و خبر هیچ ‌گاه متوقف نخواهد شد؛ خبرهایی رسمی و ‌گاه غیر رسمی؛ خبرهایی که مورد توجه قرار می‌گیرد ‌یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبرهایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر‌ به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

خبر های فوری ولحظه ای

دستگیری مدیر کمپین مردم در کرمان

مدیر «کمپین اتحاد و اعتراض مردمی که در استان کرمان فعالیت داشت و توانسته بود تعدادی ازشهروندان را جذب نماید، بنا به دستور دادستانی عمومی و انقلاب مأموریت شناسایی و رصد آن به سازمان اطلاعات سپاه ثارالله واگذار شد.

 در مدتی کمتر از بیست و چهار ساعت ادمین‌های کانال؛ کرییتور اصلی و افراد فعال گروه که نسبت به فراخوان‌های غیرقانونی و دعوت به تخریب و اغتشاش اقدام می کردند؛ شناسایی و در چند شهرستان دستگیر شدند.
توئیت مهم روحانی درباره اعتراضات مردمی

روحانی در توئیتر خود نوشت: انتقاد و اعتراض حق مردم است ولی شیوه آن باید به حل مشکلات کشور و بهبود زندگی مردم منجر شود. تخریب اموال عمومی و بهم زدن نظم اجتماعی مورد قبول هیچکس نیست.

حمایت تمام قد دختر ترامپ از اغتشاشات اخیر در ایران

ایوانکا ترامپ ، دختر رئیس‌جمهوری آمریکا هم در حساب کاربری خود در توئیتر از اغتشاشات اخیر در ایران حمایت کرد.

او در حساب کاربری‌ایش در توئیتر نوشت: «روحیه قهرمانی و شجاعت تظاهرات‌کنندگان صلح‌جو در ایران مرا تحت تأثیر قرار داد. ما بایستی در کنار مردم ایران بایستیم که در جستجوی رهایی از ظلم هستند.»

ساعاتی قبل‌تر از این، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا که فرصت اغتشاشات پراکنده در برخی شهرهای ایران را بهانه مناسبی برای تأکید بر سیاست‌های ایران‌ستیزانه خود دیده برای چندمین بار در طی چند روز گذشته حمایت خود را از ناآرامی‌ها در ایران اعلام کرد.

پیام رسان واتساپ نیزاز دسترس خارج شد!

مهاجرت از تلگرام آغاز شد!

به گزارش وبسایت خبری فـش نیوز

در حالی که محدودیت دسترسی به پیام‌رسان تلگرام کمی طولانی شده، رفتار کاربران نشان می دهد مهاجرت از تلگرام آغاز شده و جستجو برای یافتن جایگزین تلگرام افزایش یافته است.

به گزارش فـش نیوز به نقل از فارس، دو شبکه اجتماعی تلگرام و اینستاگرام از دیشب9دی96 با اعمال محدودیت دسترسی مواجه شده‌اند.

در مورد علت دسترسی به این دو شبکه اعلام شد که با تصمیم سطوح عالی امنیتی، فعالیت تلگرام و اینستاگرام به طور موقت محدود شده است.

همچنین معاون سیاسی وزیر کشور نیز در یک نشست خبری با تأیید محدودیت دسترسی اعمال شده گفت: طبیعی است وقتی اختلالی در نظم عمومی ایجاد شود، دولت به شکل مقطعی دست به محدودیت شبکه‌های اجتماعی بزند.

علاوه بر دیشب، دو شب پیش نیز دسترسی به تلگرام به دلیل اغتشاشات اخیر محدود شده بود که صبح فردای آن روز این محدودیت برداشته شد.

امروز با طولانی شدن اختلال تلگرام، رفتار کاربران نشان می‌دهد که جستجو در وب برای یافتن جایگزین تلگرام افزایش یافته است، همچنان که تبادل پیامک‌هایی مبنی بر مهاجرت به پیام‌رسان دیگری بین کاربران افزایش یافته است.

در این بین، گزینه‌های جایگزین‌ برای تلگرام از نوع ایرانی و خارجی وجود دارد که کاربران با توجه به سلیقه، امنیت و اعتماد انتخاب می‌کنند.

برخی به پیام‌رسان ایرانی سروش روی آوردند و بسیاری دیگر از کاربران دیگر پیام‌رسان ایرانی وی‌سپی را انتخاب کردند. پیام‌رسان‌های آی‌گپ، بله و بیسفون پلاس از دیگر گزینه‌های کاربران می‌تواند باشد.

در این بین برخی کاربران نیز پیام‌رسان‌های خارجی سیگنال را انتخاب کردند.

برخی کاربران نیز فعلاً‌ از اپلی‌کیشن‌های خارجی مانند ALLO گوگل استفاده می‌کنند.

نماینده ایذه : شهر سقوط نکرده است

دو نفر کشته و تعدادی زخمی شدند/ فرماندار می گوید قرار نبود نیروی انتظامی تیراندازی کند/ حمله به خانه امام جمعه و پایگاه بسیج و سپاه هنوز تایید نشده است
هدایت‌الله خادمی، نماینده ایذه با تشریح اوضاع این شهر گفت: روزها معمولا وضعیت تا قبل از ساعت 4 عادی است. اتفاقاتی که در این چند روز افتاده معمولا از ساعت 4 به بعد بوده است.

 

فتنه جدید به روایت رئیسی

تولیت آستان قدس رضوی گفت: دولت باید موضوع اشتغال و بیکاری بخش عمده‌ای از جوانان در کنار تامین معیشت مردم را جدی بگیرد و با تعریف یک اولویت برای رفع مشکلات این بخش، به دنبال گره‌گشایی از مشکلات مردم تلاش کند.

به گزارش فارس حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی صبح امروز در آیین بزرگداشت روز 9 دی در مصلای بوشهر اظهار داشت: مهمترین مولفه قدرت در نظام ملی ما ایمان به خداوند، داشتن رهبری مقتدر و مردمی با بصیرت است.

وی افزود: این شرایط سبب شده که دشمن در مقابل ملت ایران متوقف شود و با وجود اینکه به دنبال ضربه‌زدن به این نظام است اما با سه شاخص خداوند، داشتن رهبری مقتدر و مردمی با بصیرت روبروست.

تولیت آستان قدس رضوی تصریح کرد: دوست و دشمن اقرار دارند که پیشرفت این نظام به دلیل رهبری بصیرت‌آفرین و آشنا به مسائل سیاسی و اجتماعی و اهل تصمیم گیری به هنگام است.

وی عنوان کرد: دشمن در سال 88 اعتماد مردم به نظام اسلامی را نشانه گرفت و با نیت کاستن اعتماد مردم به نظام، تقلب در انتخابات را طراحی و به مرحله اجرا گذاشت.

رئیسی یادآور شد: 9 دی در تاریخ سیاسی ایران دارای جایگاه ویژه‌ای است و از این جهت به عنوان یوم‌الله نام برده می‌شود که در آن روز قدرت خداوند به همگان اثبات شد.

وی با اشاره به مولفه‌های قدرت در ساختار بین‌الملل، عنوان کرد: در حالی که امنیت ملی برخی کشورها از طریق قدرت نظامی، اقتصادی و یا وابستگی به قدرت‌های جهان تامین می‌شود، در کشور ما رهبری مقتدر در کنار مردمی معتقد به مبانی اسلام و نظام الهی امنیت کشور را تامین می‌کنند.

تولیت آستان قدس رضوی یادآور شد: برای شناخت فتنه که راه را غبار‌آلود می‌کند نیازمند داشتن بصیرت هستیم تا بتوانیم صره را ار ناصره تشخیص دهیم.

وی ادامه داد: البته در سال 88، فتنه‌گران اعتماد مردم را نشانه گرفته و به دنبال این بودند که با بهانه تقلب در انتخابات، کشور را به سوی ناامنی و براندازی نظام پیش ببرند که مردم با بصیرت ایران اسلامی در روز 9 دی ماه و فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی به میدان آمدند و با سردادن شعارهای وحدت‌بخش، جریان فتنه را خنثی کردند.

رئیسی اظهار داشت: حضور مردم در سنین متفاوت و از طیف‌های مختلف سیاسی در روز 9 دی ماه سال 88 که به ندای رهبر خود لبیک گفتند، سبب شد که خیال خام دشمنان نظام که می‌خواستند عقده‌گشایی کنند، را ناامید کنند.

وی با اعلام اینکه فتنه تمام‌پذیر نیست، گفت: دولت باید موضوع اشتغال و بیکاری بخش عمده‌ای از جوانان در کنار تامین معیشت مردم را جدی بگیرد و با تعریف یک اولویت برای رفع مشکلات این بخش، به دنبال گره‌گشایی از مشکلات مردم تلاش کند.

وی ادامه داد: البته در تمام این سال‌ها، رهبری در جلسات عمومی و خصوصی خطاب به مسوولان کشور، خواسته‌اند در حوزه اقتصاد و معیشت مردم فعالیت کنند و مساله اقتصاد مقاومتی همراه با اقدام و عمل را به خوبی انجام دهند.

تولیت آستان قدس رضوی با اعلام اینکه فصل انتخابات گذشته و نیازمند وحدت ملی در سطوح مختلف کشور برای رفع گرفتاری‌های مردم هستیم، بیان کرد: دشمن در تدارک فتنه جدید با سوء‌استفاده از مطالبات به حق مردم است که باید در این زمینه هوشیاری به خرج داد.

وی یادآور شد: وزارت خارجه آمریکا امروز در حالی به سود هنجارشکنان اعلامیه داده که ملت ایران به لبخند و خشم آنها نیاز و اعتمادی ندارند.

رئیسی ادامه داد: مردم ایران با داشتن متخصصینی جوان و ایده‌پرداز در حوزه‌های مختلف نظامی، سیاسی، علم و فن‌آوری و هوا فضا به دنبال ناامیدی دشمنان نظام فعال هستند و مردم با بصیرت ایران اسلامی هم اجازه نمی‌دهند که مطالبات بر حقشان از جاده عدالت‌خواهی منحرف شود.

وی بیان کرد: نگاه ما کمک و حمایت از مسوولان و دولت‌مردانی است که راه خدمت‌گزاری به مردم در جامعه را پیش گرفته‌اند و از هیچ کوششی در این زمینه دریغ نمی‌کنیم.

اعتراضات قابل پیش بینی بود:

احمد توکلی گفت: بی اعتنائی برخی از دستگاه های دولتی به مطالبات معیشتی مردم، کار را به اعتراضات خیابانی کشانده است. هرچند باید توجه داشت در چنین تجمعاتی، گرچه شروع کننده مردم‌ هستند ولی تمام کننده الزاما مردم نیستند.

به گزارش فارس احمدتوکلی رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت افزود: این قبیل تحرکات قابل پیش بینی بود چرا که اتخاذ سیاست های خشن تعدیل صندوق بین المللی پول، پیش از این نیز، یکبار دیگر در ابتدای دهه 70 تجربه شده بود و با همین تحرکات اعتراض آمیز مواجه شد. همان زمان هم مسئولین وقت به نصایح دلسوزانه کارشناسان اقتصادی توجه نکردند و شد آنطور که نباید می شد و صدای اعتراضات در مشهد، اسلامشهر، شیراز و چند شهر دیگر بلند شد

 

1 دیدگاه

  1. من یه دانشجو هستم وضع مالیم خیلی خرابه تا کی باید خرج کنم تازه از کجا مهلوم کار برام پیدا بشه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
x

شاید بپسندید

عناوین روزنامه های امروز

Scroll Up
onvan

  فش نیوز اخبار امروز خبر های فوری تیتر مهمترین خبر مهمترین اخبار امروز اخبار ایران تیتر اخبار مهمترین خبر خبر فوری اخبار تصویری اخبار اقتصادی مهمترین خبر روز شهر خبر