خانه 4 سایت ها واداره دولتی 4 سایت کارورزی shdj ;hv,vcd

سایت کارورزی shdj ;hv,vcd

مدیر کل دفتر سیاست‌گذاری وزارت کار خبر داد

ثبت نام 270 هزار نفر در سامانه کارورزی/ ثبت نام در سایت هزینه‌ای ندارد

فـش نیوز به نقل از میزان- مدیر کل دفتر سیاست‌گذاری وزارت کار اشاره به ثبت نام 270 هزار نفر در سامانه کارورزی گفت: ثبت نام در سامانه کارورزی هیچ هزینه‌ای برای کارورز ندارد و حتی برای واحد پذیرنده در قبال کارورز معیارهایی چون حق بیمه مسئولیت مدنی 40 تا 50 هزار تومانی و کمک هزینه آموزشی بین 250 تا 310 هزار تومانی براساس مقاطع تحصیلی هزینه‌ای ندارد و دولت این هزینه را تقبل می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادخبرگزاری میزان، علاءالدین ازوجی در خصوص تعداد بیکاران جوان در کشور گفت: براساس اعلام مرکز آمار تعداد بیکاران جوان در کشور حدود یک میلیون و 800 هزار نفر است که و به تناسب این رقم و تا حدودی کمتر بیکاران فارغ‌التحصیل دانشگاهی هستند.
وی در ادامه افزود: با توجه به اطلاعات سال 94 یک میلیون و 100 هزار نفر بیکاران دانشگاهی هستند که بر این اساس دولت باید بعد از خروج از رکود در اقتصاد برنامه‌ای برای بازار کار انجام دهد تا گروه هدف مشخص شود.
مدیر کل دفتر سیاست‌گذاری وزارت کار تصریح کرد: یکی از طرح‌های این دولت، طرح کارورزی است که در چارچوب اشتغال فراگیر است که این طرح در 31 فرودین ماه سال جاری تصویب و به اجرا درآمد.
ازوجی در توضیح جزئیان طرح کارورزی گفت: طرح کارورزی در چارچوب برنامه اشتغال و به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های طرح کاج(طرح اشتغال جوانان) است که شامل 3 طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی مربوط به سنین 15 تا 23 سال، طرح مشوق‌های بیمه کارفرمایی که طبیعتا طیف گسترده‌ای از سنین را در بر می‌گیرد و طرح کارورزی سنین 23 تا 35 سال را در بر می‌گیرد.
وی در ادامه بیان کرد: در اجرای طرح کارورزی برای ایجاد اشتغال و ترغیب نیروی کار جدید، دولت طبق قانون برنامه ششم مشوقی را به عنوان مشوق بیمه برای پرداخت سهم 23 درصدی کارفرما در نظر گرفته است که در صورت جذب افراد بیکار است، که دوره 2 ساله این امر صورت می‌گیرد.
مدیر کل دفتر سیاست‌گذاری وزارت کار اظهار کرد: قبل از ورود کارورزان به بازار کار یک دوره کوتاه مدت چهار تا شش ماه برگزار می‌شود که افراد فارغ‌التحصیل دانشگاهی آموزش مهارتی می‌بینند و در همان بنگاه و یا بنگاه دیگری مشغول به کار خواهند شد.
 ازوجی در خصوص شرایط ثبت نام در طرح کارورزی گفت: برای تعیین هدف قواعد سنی از کاردانی تا دکتری مشخص و براساس دستورالعمل تنظیم شده است که در این مرحله بحث دانشجویان مطرح نیست و افراد بیکاری که دانش آموخته دانشگاهی هستند به عنوان شغل اولی محسوب می‌شوند و سابقه بیمه تامین اجتماعی نداشته و محصل یا دانشجو نباشند و ضمن اینکه در دوره‌های کارورزی قبل نیز ثبت نام نکرده باشند.
وی تصریح کرد: کارورزان با ثبت نام در سامانه وزارت کار و سپس کار واحدهای پذیرنده آغاز می‌شود و بد از ابلاغ دستورالعمل و شروع رسمی این طرح کارهای اجرایی انجام می‌شود.
مدیر کل دفتر سیاست‌گذاری وزارت کار در خصوص عملکرد سامانه کارورزی گفت: فارغ‌التحصیل دانشگاهی دارای مدرک تحصیلی در ابتدا با ید در سامانه کارورزی ثبت نام کرده و سپس واحد پذیرنده براساس مدرک مشخص خواهد شد و در این مرحله  در سازمان فنی و حرفه‌ای قرار داد آموزشی بین واحد پذیرنده و کارورز به امضا می‌رسد و به استناد آن کار اجاری طرح برای فرد آغاز خواهد شد.
ازوجی تصریح کرد: یا طرح تنها مربوط به رشته‌های فنی نمی‌شود و در بخش کشاورزی، دامپروری نیز این قابلیت‌ها نیز وجود دارد.
مدیر کل دفتر سیاست‌گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار گفت: ثبت نام در سامانه کارورزی هیچ هزینه‌ای برای کارورز ندارد و حتی برای واحد پذیرنده در قبال کارورز معیارهایی چون حق بیمه مسئولیت مدنی 40 تا 50 هزار تومانی و کمک هزینه آموزشی بین  250 تا 310 هزار تومانی براساس مقاطع تحصیلی هزینه‌ای ندارد و دولت این هزینه را تقبل می‌کند و پس از دوره کارورزی مشوق بیمه کارفرمایی که سهم کارفرما است به مدت دو سال  دولت پرداخت خواهد کرد.
وی تاکید کرد: ثبت در سامانه کارورزی از چند هفته قبل آغاز شده و براساس پیش‌بینی قرار بود 150 هزار کارورز ثبت نام کنند که تا امروز 270 هزار نفر ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد براساس قواعد در حدود  130 هزار نفر تایید شده ‌اند که این روند ثبت نام همچنان ادامه دارد.
متن نوحه های محرمی+دانلود

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
Scroll Up
onvan

فش نیوز اخبار امروز خبر های فوری تیتر مهمترین خبر مهمترین اخبار امروز اخبار ایران تیتر اخبار مهمترین خبر خبر فوری اخبار تصویری اخبار اقتصادی مهمترین خبر روز شهر خبر