مستند شوک۱

به این مطلب ستاره دهید

شهاب حسینی برنده عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد در جشنواره فیلم کن فرانسه شد. (REUTERS)

شهاب حسینی بازیگر سینما

به گزارش فش نیوز به نقل از ایرنا، متوفی حدود ۵۰ ساله بود که در مقابل چشم رهگذران تهرانی خود را حلق آویز کرد .

با تماس های مردمی یک دستگاه آمبولانس برای نجات و امداد رسانی وارد عمل شد اما امدادگران با پیکر بی جان فرد مذکور رو به رو و جسد را به بیمارستان منتقل کردند.

به گفته شاهدان فرد مورد نظر با دست های بسته خود ۱را حلق آویز کرده بود.

۹۵-۰۲-۲۲۲
سید محمود علوی خبر داد؛
بشار اسد پیشنهاد سردار سلیمانی را رد کرد
«رئیس جمهور سوریه، پیشنهاد سردار قاسم سلیمانی را نپذیرفته و گفته …»
 بشار اسد سیاسی

به گزارش فش نیوز به نقل از  سرویس سیاسی جام نیـوز، تایمز اسرائیل (timesofisrael) اظهارات سید محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران، در مصاحبه با تلویزیون لبنانی المیادین را منعکس کرد.

این رسانه صهیونیستی گزارش خود را زیر عنوان “گفته می شود، بشار اسد پیشنهاد پناهندگی به ایران را رد کرده است” تنظیم و منشر کرد.

در ابتدای این نوشتار می خوانیم: ایران اعلام کرد به بشار اسد، رئیس جمهور سوریه پیشنهاد داده تا با خانواده اش به جمهوری اسلامی پناهنده شود اما این پیشنهاد توسط اسد رد شده است.

براساس این گزارش، سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران به اسد پیشنهاد داده به همراه خانواده اش به ایران بیاید و نیروهای خود را در جنگ علیه تروریست ها را از تهران رهبری کند.

به گفته آقای علوی، رئیس جمهور سوریه این پیشنهاد را نپذیرفته و گفته، خانواده من با دیگر خانواده های سوری فرقی ندارند و ما به حضور در دمشق ادامه خواهیم داد.

  وزیر اطلاعات ایران در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: داعش از پایتخت غیررسمی خود در سوریه یعنی شهر رقه مشغول توطئه چینی و دسیسه علیه تهران بوده و چندین بار تلاش کرده که “تیم های تروریستی” را به ایران بفرستد.

 وی افزود: اگر ایران با تروریستم در سوریه و عراق نجنگند باید این کار را در خاک خود انجام دهد. آقای علوی گفته، این وضعیت ادامه یافتن نقش آفرینی ایران در درگیری های سوریه را به عنوان یک مساله مرتبط با امنیت ملی توجیه می کند.

تصویری مبتکرانه که به طور گسترده در شبکه های مجازی منتشر شد

به گزارش شریان نیوز ،در شبکه های مجازی،تصویر زیر در سطح گسترده ای منتشر شده است. این تصویر به تقلید از روزنامه اطلاعات ۲۶دی۱۳۵۷( روز فرار محمدرضا پهلوی)تهیه شده و نشان از خرسندی مردم ایران ،۳۷ سال پس از فرار شاه و در روز لغو تحریم ها دارد. در ۲۶دی ۵۷ تیتر روزنامه اطلاعات این بود:”شاه رفت

روابط عمومی کل سپاه پاسداران در اطلاعیه‌ای از رهاسازی تفنگداران دستگیر شده آمریکایی در آب‌های بین‌المللی خبر داد.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای با اشاره به قطعیت غیرعمدی بودن ورود غیرقانونی و غیرمجاز شناورهای رزمی آمریکایی به آبهای سرزمینی ایران در خلیج فارس، از رهاسازی تفنگداران دستگیر شده آمریکایی در آبهای بین‌المللی خبر داد.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است: در پی ورود غیرقانونی و غیرمجاز دو فروند شناور رزمی آمریکایی به آبهای سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و در حوالی جزیره فارسی در عصر روز گذشته (سه‌شنبه مورخ ۹۴/۱۰/۲۲) این شناورها پس از تمکین اخطار شناورهای رزمی نیروی دریایی سپاه متوقف و سرنشینان آن که ۹ تفنگدار مرد و یک تفنگدار زن بودند، دستگیر شدند.

این اطلاعیه افزوده است: همان‌گونه که در اطلاعیه‌های قبلی تصریح شده بود در هنگام توقیف این دو شناور رزمی، ناوگروه هواپیمابر “ترومن” آمریکا و ناوگروه هواپیمابر “شارل دوگل ” فرانسه در آبهای بین‌المللی منطقه حضور داشته‌اند و همزمان ناوگروه هواپیمابر آمریکایی اقدام به تحرکات انفعالی و احساسی هوایی و دریایی نمود که با هوشمندی و مدیریت مقتدرانه نیروی دریایی سپاه کنترل و آرامش در منطقه تأمین شد.

در ادامه این اطلاعیه با بیان “در شناورهای آمریکایی‌ سلاح‌های سبک و نیمه‌سنگین وجود داشته است” تصریح شده است: پس از انتقال و استقرار تفنگداران دستگیر شده در محل پایگاه نیروی دریایی سپاه، بررسی‌های لازم پیرامون چرایی و چگونگی ورود غیرقانونی آنان آغاز گردید و همزمان مقامات سیاسی آمریکا در تماس‌های مکرر با مقامات سیاسی کشورمان با غیرعمدی خواندن اقدام شناورهای رزمی خود، آزادی تفنگداران آمریکایی را درخواست کردند.

این اطلاعیه افزوده است: پس از بررسی‌های فنی و عملیاتی در تعامل با مراجع ذی‌صلاح سیاسی و امنیت ملی کشور و مشخص شدن سهوی و غیرعمدی بودن ورود شناورهای رزمی آمریکا به آبهای جمهوری اسلامی ایران و عذرخواهی آنها؛ تصمیم به رهاسازی آنان گرفته شد.

این اطلاعیه با تأکید بر “آمریکایی‌ها متعهد شدند که دچار اشتباهات مجدد نشوند” آورده است: تفنگداران دریایی دستگیر شده لحظاتی قبل با نظارت شناورهای رزمی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آبهای بین‌المللی رها شدند.

در پایان این اطلاعیه تأکید شده است: رزمندگان غیور نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌مانند گذشته در پهنای خلیج فارس و تنگه هرمز با اقتدار و صلابت از سیادت دریایی و مرزهای آبی جمهوری اسلامی ایران دفاع خواهند کرد.

//////////

موضعگیری رسانه های غربی درمورد این اتفاق؛
بازتاب دستگیری تفنگداران آمریکایی در رسانه های بیگانه/ از وعده آزادی در امروز صبح تا ابطال برجام
بعد از انتشار خبر دستگیری ۱۰ تفنگدار آمریکایی توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران در آبهای خلیج فارس، خبرگزاری رویترز ساعتی بعد به نقل از مقام های وزارت دفاع نوشت: قرار است ملوان ها صبح زود چهارشنبه به وقت خلیج فارس آزاد شوند.

نیروی دریایی سپاه پاسداران آمریکابعد از انتشار خبر دستگیری ۱۰ تفنگدار آمریکایی توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران در آبهای خلیج فارس بسرعت مقام های آمریکایی نسبت به آن واکنش دادند.

 

بنابر ادعای بی بی سی یک مقام آمریکایی گفته است ایران، آمریکا را مطلع کرد که ملوان ها در سلامت به سر می برند و “فورا اجازه خواهند یافت به مسیر خود ادامه دهند.”

اما خبرگزاری رویترز به نقل از مقام های آمریکایی گزارش داده که بعید است ایران این ملوانان را امشب آزاد کند. این خبرگزاری ساعتی بعد به نقل از مقام های وزارت دفاع نوشت که قرار است ملوان ها صبح زود چهارشنبه به وقت خلیج فارس آزاد شوند.

پیتر کوک سخنگوی پنتاگون در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس مدعی شده است قایق ها میان کویت و بحرین حرکت می کردند که تماس آنها با مقر فرماندهی شان قطع شد.

وی مدعی شد:‌ “ما با ایران در تماس بوده ایم و به ما اطمینان داده شده که خدمه و قایق ها فورا بازگردانده خواهند شد.”

این درحالی است که این دو شناور که به صورت غیرقانونی وارد آب‌های ایران در حوالی جزیره فارسی شده بودند، حدود ٢ کیلومتر در آب‌های کشورمان گشت زنی کردند که این اطلاعات برروی دستگاه جی پی اس آنها نیز ثبت بوده و هم اکنون در اختیار سپاه پاسداران است.

مقام های آمریکایی در گفت‌وگو با بی بی سی تایید کرده اند که جان کری وزیر خارجه آمریکا فورا در این مورد با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران تماس گرفته است.

 

به گفته مقام های آمریکایی آقای کری ساعت ۱۲:۳۰ به وقت شرق آمریکا از حادثه باخبر شد.

جان کری، وزیر خارجه آمریکا هنگام ورود به کنگره در پاسخ به سوالی درباره بازداشت ۱۰ نظامی آمریکایی که به صورت غیرمجاز وارد آب‌های ایران شده بودند گفت: «آنها خیلی زود آزاد خواهند شد.»

مقام ارشد دفاعی آمریکا در گفت‌وگو با روزنامه واشنگتن‌پست: تا این لحظه، نشانه‌ای از اینکه اقدام ایران «خصمانه» بوده باشد وجود ندارد. او با بیان اینکه ایرانی‌ها رفتار خوبی با آمریکایی‌های بازداشت‌شده داشته‌اند گفت: «این به نوعی، خیلی حرفه‌ای بوده است.»

جو بایدن، معاون اول رئیس‌جمهور آمریکا هنگام ورود به سالن محل سخنرانی باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا گفت که اطمینان دارد موضوع نظامی‌های بازداشت‌شده آمریکایی، پایانی خوش خواهد داشت.

روزنامه دیلی بیست به نقل از منابع نظامی آمریکایی ادعا کرده است که ایران تا روز چهارشنبه و برگزاری سخنرانی سالانه رییس‌جمهور آمریکا، نظامیان دستگیر شده آمریکایی را در بازداشت نگاه خواهد داشت.

«مارکو روبیو»، سناتور جمهوری‌خواه در بیانیه‌ای بار دیگر بر ابطال «برجام» تأکید کرد.

کاخ سفید می‌گوید باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان خبر بازداشت ده نیروی نظامی این کشور در خلیج فارس قرار گرفته است.

گفتنی است روابط عمومی نیروی دریایی سپاه اعلام کرد: در ساعت ۱۶:۳۰ دو شنبه مورخ ۲۲/۷/۹۴ دو فروند شناور رزمی امریکایی حامل ۹ مرد و یک زن تفنگدار مسلح که وارد آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در حوالی جزیره فارسی شده بودند، توسط واحدهای شناوری رزمی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه توقیف و به جزیره فارسی منتقل شده و در سلامت کامل در محل مناسبی مستقر شده‌اند.

 

بنابراعلام روابط عمومی نیروی دریایی سپاه در هنگام توقیف این شناورها ، ناوگروه هواپیما بر “ترومن” امریکا در جنوب شرقی جزیره فارسی و در آب های بین المللی نزدیک محل توقیف شناور حضور داشته است.

 

بنابر اعلام نیروی دریایی سپاه، در زمان توقیف شناورهای رزمی امریکایی ، ناوگروه هواپیمابر “شارل دوگل “فرانسه نیز در شمال شرقی جزیره فارسی در آب های بین المللی در حال گشت زنی بوده است.

 

بنابر اعلام بی بی سی، ملوانان بازداشت شده آمریکایی بخشی از ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس هستند که اخیرا کشمکش هایی با ایران داشته است.

 

میزان گزارش می‌دهد

آتش سوزی سفارت عربستان

واکنش یک منبع آگاه به خبرسازی های فضای مجازی

خبرگزاری میزان- آنطور که برخی منابع خبری اعلام کرده‌اند، در تجمع دیشب مردم مقابل سفارت عربستان در خیابان فرمانیه تهران، بخشی از سفارت طعمه حریق شده است؛ علت این آتش سوزی و عاملان آن هنوز مشخص نشده است.
سفارت عربستان آتش سوزی

سفارت عربستان آتش سوزی

۲۸۲۳۸۷_۸۲۵پس از اقدام خصمانه رژیم سعودی در اعدام روحانی آزادیخواه عربستانی آیت‌الله شیخ نمر، سراسر مسلمانان جهان خشم و انزجار خود را از این اقدام سعودی‌ها ابراز کردند؛ مردم ایران اسلامی نیز با انتشار پیام ها و پست هایی در شبکه های اجتماعی اعتراضات شدید خود را نسبت به این اقدام جنایتکارانه سعودی ها ابراز داشتند.

ناطقان: وزیر امور خارجه عربستان اعلام کرد: این کشورروابط دیپلماتیک خود با ایران را قطع کرده است و از هیات دیپلماسی ایران خواست تا طی ۴۸ ساعت خاک این کشور را ترک کنند.

عربستان سعودی با انتشار بیانیه‌ای قطع روابط دیپلماتیک خود با ایران را اعلام کرد و از دیپلمات‌های ایران در عربستان خواست تا ظرف ۴۸ ساعت خاک این کشور را ترک کنند.

وزیر خارجه عربستان و رئیس اداره رسانه‌ای این کشور به طور مشترک در یک کنفرانس خبری در مورد حمله به سفارت عربستان و کنسولگری این کشور در ایران موضع گرفتند.

«عادل الجبیر» در این کنفرانس خبری مدعی شد که نیروهای ایرانی هیچ تلاشی برای جلوگیری از تجاوز به ساختمان سفارت و کنسولگری انجام ندادند.

«عادل الجبیر» ادامه داد: حمله به سفارت، نقض آشکار قوانین بین‌المللی است و این موضوع به شورای امنیت گزارش شده است.

وزیر خارجه عربستان در ادامه مدعی شد: حکومت ایران کارنامه طولانی در تجاوز به هیأت‌های دیپلماتیک دارد.

وی همچنین اعلام کرد که روابط دیپلماتیک خود با ایران را قطع کرده و از هیأت دیپلماسی ایرانی خواسته است تا ظرف ۴۸ ساعت خاک این کشور را ترک کنند و این تصمیم در راستای منافع کشور اتخاذ شده است.

الجبیر با بیان اینکه آماده مقابله با ایران به هنگام تهدید امنیت خود هستیم؛ افزود: ریاض به سیستم قضایی دیگر کشورها احترام می‌گذارد و هیچ‌گونه دخالتی را نیز در سیستم قضایی خود نمی‌پذیرد.

منبع: ایسنا
حمله به سفارت عربستان در تهران در اعتراض به اعدام شیخ نمر، روحانی مبارز شیعه توسط حکام سعودی، با انتقادهای گسترده ای مواجه شده است.پلیس اعلام کرده که بیش از ۴۰ مهاجم معترض را بازداشت کرده است.

 پایش: حمله به سفارت عربستان از طرف برخی جریان های سیاسی، نمادی از خشم فوران یافته جوانان انقلابی در ایران  از اقدام جنایتکارانه عربستان در اعدام شیخ نمر، توصیف شده است. این در حالی است که در برخی تصاویر منتشر شده از حمله معترضان به سفارت که در این گزارش مشاهده می کنید، نشانی از خشم و ناراحتی از اعدام شیخ نمر دیده نشده و به نظر می رسد تجمعی سرگرم کننده، هیجان انگیز و  همراه با عکس های یادگاری و شادی بوده است.

انتشار این عکس که معترضان پس از ورود به سفارت و برداشتن اموال آن، جامی نقره ای را به سبک بالابردن جام قهرمانی فوتبال در ورزشگاهها، بالای سر برده اند، در فضای مجازی با کنایه کاربران اینترنتی مواجه شده و پرسیده اند، مهاجمان برای جشن و شادی به سفارت رفته بودند یا برای سوگواری؟

—-

ذوالفقاری اعلام کرد

کشف مواد خطرناک در چند مورد اسباب بازی خریداری شده توسط زائران/زائران اسباب‌بازی نخرند

شناسه خبر: ۹۳۴۳۲۱ سرویس: سیاسی

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور از کشف مواد خطرناک در چند مورد اسباب بازی خریداری شده توسط زائران عتبات عالیات خبر داد و گفت: زائران اسباب بازی و وسایلی را که امکان جاسازی مواد خطرناک دارد، قبل از استفاده توسط واحدهای انتظامی و امنیتی کنترل کنند.

به گزارش حوزه دولت تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با بیان اینکه امروز در بررسی چند مورد از اسباب بازی‌های خریداری شده توسط زائران در عراق مواد خطرناکی کشف شد و برخی نیز خودشان به دلیل مشکوک شدن به وسایل خریداری شده این موضوع را به دستگاه‌های امنیتی اطلاع دادند، گفت: در مرز مهران چند مورد اسباب بازی که مواد خطرناک در آن جاسازی شده بود کشف شد.

وی از تمامی زائرانی که به داخل کشور آمده‌اند خواست چنانچه اسباب بازی و وسایلی که امکان جاسازی مواد خطرناک خریداری کرده‌اند قبل از استفاده آن را باواحدهای انتظامی، امنیتی کنترل کنند تا نسبت به آن وسیله اطمینان کامل را داشته باشند.

رییس ستاد مرکزی اربعین حسینی افزود: همچنین زائران که در راه هستند مراقب وسایل خریداری شده خود باشند و آنان که هنوز در عراق هستند به هیچ عنوان این گونه وسایل را نخرند.

وی تصریح کرد: به تمامی دستگاه‌های امنیتی تاکید شده است که کنترل بیشتری نسبت به این موضوع داشته باشند تا مشکلی بوجود نیاید.

در همین حال تصرف سفارت عربستان که از هر نظر با معیارهای قانونی، اخلاقی و سیاسی محکوم است همچنان توسط برخی جریان های تندرو تمجید شده و تلاش می شود به گونه ای توجیه گردد.

پیش از این حمله به سفارت انگلیس در تهران اگرچه در روزهای اول با تمجید و توجیه برخی جریان های سیاسی همراه بود اما پس از مدتی، رهبر معظم انقلاب از این حرکت انتقاد کردند.

اشغال سفارت انگلیس و تخریب اموال آن، هزینه های سیاسی و مالی زیادی را به دولت ایران تحمیل کرده و روابط دو کشور را تیره و قطع کرد. در ادامه دولت ایران مجبور شد تمامی خسارتهای وارده به سفارت را که چند میلیون پوند برآورد شده بود پرداخت کند. به اعتقاد کارشناسان، خسارت مالی، کمترین هزینه حمله به سفارت انگلیس بود.