به گزارش فـش نیوز به نقل از ، «مایک پومپئو» رئیس سازمان سیا در گفت‌‌وگویی اختصاصی با شبکه خبری «بی. بی. سی» درباره ایران، روسیه و چین به اظهار نظر پرداخت.

پومپئو درباره این ایده که آمریکا نفوذ کمی را در امور سوریه داشته است، گفت: «ما قصد داریم روی این مشکلات پیچیده کار کنیم و هر کجا که می‌توانیم علیه ایرانی‌ها فشار آوریم.»

پومپئو در این مصاحبه درباره نامه اخیر خود به سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروهای قدس سپاه، گفت: «من می‌خواستم پیامی واضح برای او مبنی بر این ارسال کنم که آمریکا، غرب و انگلیس در منطقه منافعی دارند و حمله به آن‌ها با مقابله به مثل مواجه خواهد شد. او باید به شدت از این مسئله آگاه باشد که اقدام علیه منافع آمریکا تحمل نمی‌شود.»

وی با منتسب کردن موشک‌های انقلابیون یمن به ایران، شلیک این موشک‌ها به سوی عربستان را «غیر قابل پذیرش» و به مثابه «اقدامی جنگی» توصیف کرد.

وی با تکرار اتهامات همیشگی آمریکا علیه ایران، مدعی شد که فعالیت‌های منطقه‌ای ایران در راستای منافع ایران نیستند.

مایک پمپئو که قبل از تصدی ریاست سازمان سیا از جمله نمایندگان تندروی حزب جمهوریخواه آمریکا بود، تهدید اقتصادی چین برای غرب را  حتی از روسیه هم بزرگتر دانسته و گفت: «اگر به ابعاد اقتصادی این دو کشور فکر کنید، چین در مقایسه با روسیه، توان به مراتب بیشتری برای انجام این مأموریت دارد.»

وی با ذکر نمونه‌هایی از برتری چینی‌ها به تلاش‌های این کشور در سرقت اطلاعات تجاری و رخنه به مکان‌های آموزشی از قبیل مدارس، بیمارستان‌ها در آمریکا، انگلیس و اروپا اشاره کرد.

پمپئو اظهار داشت: «ما شاهد تلاش‌های هکری چینی‌ها برای سرقت اطلاعات امریکا، رخنه به کشور از طریق جاسوسان و افرادی که از سوی دولت چین برای فعالیت علیه آمریکا وارد این کشور می‌شوند، هستیم.»

رئیس سیا  پیرامون روسیه و قیاس آن با اقدام‌های چین اظهار داشت که مداخله روسیه در آمریکا با تمرکز بر مناظره‌های سیاسی در واشنگتن و رخنه سایبری و درز اطلاعات و نیز استفاده از رسانه‌های اجتماعی برای تفرقه افکنی بوده است.

پومپئو در این مصاحبه در زمینه «تهدیدهای موشکی کره شمالی» علیه آمریکا نیز هشدار داد و گفت: «کره شمالی قادر است ظرف چند ماه آینده با جنگ‌افزارهای اتمی به آمریکا حمله کند.»

به گزارش برنا به نقل از العالم، وی دراین زمینه گفت: «وظیفه ما این است که اطلاعاتی را به رئیس جمهور آمریکا ارائه دهیم که به وسیه آن‌ها و با اقدام‌های غیر دیپلماتیک خطر موشکی کره شمالی کاهش یابد.»

موشک‌های پدافندی ارتش و سپاه + عکس

در این رزمایش نیروهای مهاجم در قالب گروه نارنجی و استقلال عملکرد 360 درجه با جنگنده‌ها، در مقابل بخشی از سامانه‌های جنگال ارتش و سپاه در مقابل نیروهای پدافندی، پایگاه‌های نهاجا و پهپادهای پیشرفته قرار گرفتند. یگان‌ها پدافندی ارتش و سپاه نیز با بکارگیری انواع سامانه‌های راداری از جمله رادارهای کاوش، مطلع الفجر بیگ بیرد (BIG BIRD) به رصد و پایش آسمان منطقه رزمایش پرداختند.

همچنین در این رزمایش تمرین مشترک دفاع هوایی با بهره‌گیری از وحدت فرماندهی تخصصی و ارتقای اشراف اطلاعاتی در قالب شبکه یکپارچه فرماندهی برای کنترل و طرح‌ریزی عملیات کشف و مقابله با تهدیدات ناهمتراز و ارزیابی عملکرد یگانه‌های پهپاد و توسعه استقلال تاکتیکی در شرایط بحران و شرایط تهدید نوین هوایی اجرا شده است.

در این رزمایش از کلیه تجهیزات و روش‌های جنگ الکترونیک برای مقابله با روش‌های دشمن بهره‌برداری شد و انواع سناریوهای غیرمترقبه مورد ارزیابی قرار گرفت.

در بخش دیگری از این رزمایش سامانه‌های اس300 ، مرصاد، تلاش و اس 200 قرارگاه پدافند هوایی ارتش و سامانه‌های سوم خرداد و تور ام‌-1 نیروی هوافضای سپاه به همراه سایر سامانه‌های توپخانه‌ای و دوش‌پرتاب اهداف از پیش تعیین شده را در انواع ارتفاع‌های پست، متوسط و بلند با موفقیت منهدم کردند.

پیرزن تنها وفقیر در خیابانهای سرد تهران