خانه 4 تبلیغات 4 تنبور مهراب

تنبور مهراب

به نام خدا

 سـاز مـا زبـان مـا 

تنبور استاد مهراب


بیوگرافی استاد مهراب اشرفی:

مهراب اشرفی متولد 7 اردیبهشت 1343در روستای فش کنگاور و در حال حاظر در مارلیک کرج ساکن هستم.

شروع کارم از سال 1368 با ساخت گوشی و خرک سیم گیر سه تار با ابتدای ترین وسایل مشغول کار شدم بعد از مدت کوتاهی

عمویم استاد یدا… اشرفی و پسرش علی شیر مرا به شاگردی قبول کردن.

این بزرگواران و استادان  ساخت سه تار را به من یاد دادن بعد از شش ماه خودم مستقل و کارگاه کوچکی دایر نمودم وشروع به ساخت سه تار کردم و ساز هایم را به  فروشگاه های ساز فروشی تهران می اوردم و از انجا به دست نوازنده گان می رسید .

بعد از مدتی برای پیشرفت کارم به کرج امدم و کارگاهی را راه اندازی کردم . در سال 1375 شروع به ساخت تنبور نمودم و در ساختن تنبور بهتر از سه تار شدم و از همان سال کم کم سه تار را رها  و شروع  به ساخت تنبور نمودم و دیگر سه تار نساختم چون رابطه ی خوبی با تنبور بر قرار می کردم .

 تنبور هایم را از طریق آقای حلمی و دیگر دوستان به فروش می رساندم و خیلی از استادان و نوازنده گان با سازهایم کنسرت اجرا کرده اند. مرحوم سید خلیل عالی نژاد  یکی از نوازندگان چیره دست تنبور مرا به عنوان سازنده ی  معاصر به محمود توکلی (مستند ساز ایرانی آمریکای که اوای فش از ساخته های ایشان است ) معرفی کردند.

 و اکنون تنبور های که میسازم به صورت ترکه ای (چمنی) و از الگوی نریمان و قنبری  استفاده می کنم و کاسه و صفحه را از چوب توت و دسته آن را از گردو تهیه و میسازم. بنا به در خواست نوازنده جنس صدا و بم و زنگ دار بودن  ساز را تنظبم و به او تحویل می دهم .

بعضی از نوازنده گان خیلی قدرتی ساز می زنند سعی میکنم  از الگوی نریمان برایشان ساز بسازم و بعضی ها خیلی ظریف  و آرام ساز میزنند الگو قنبری را به آن ها پیشنهاد میدهم .

در مور فروش و تحویل دان ساز به نوازنده  دو سال ضمانت دارد(اگر ساز بر اثر اب و هوا و رطوبت باز یا دسته کج شود  ساز را به صورت رایگان تعمیر می کنیم و تحویل خواهیم داد . برای خارج از کشور  تنبو همراه  با جعبه  تحویل می دهیم(دو عدد گوشی و یک پرده و یک خرک و یک دست سیم رایگن به خریدار خواهیم داد .

این اطمینان را به شما نوازنده گان خواهی داد که هیچ بار کجی به منزل نخواهد رسید .اگر ساز تحویل داده شده مورد تایید استاد قرار نگیرد عوض خواهد شد.

 قیمت تنبورهای که از کارگاه مهراب عرضه میشود حدود 450 هزار تومان می باشد یعنی ما ارزش ساز را بنا به جنس و کشش صدا براورد می کنیم. اگر تنبوری ناقص  و یا روی دسته جواب ندهد و ایراد ساخت داشته باشد به هیچ عنوان از کار گاه ما خارج نمی شود.

تنبور سازی مقدس محلی و ملی است

و در پایان بنده بجز به ساخت تنبور به هیچ ساز دیگری فکر نمی کنم

خرید امروز شما سرمایه فردایتان خواهد شد

آدرس کارگاه:کرج جاده ملارد

جهت سفارشات با این شماره تماس بگیرید

09193838934

متن نوحه های محرمی+دانلود

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme
Scroll Up
onvan

فش نیوز اخبار امروز خبر های فوری تیتر مهمترین خبر مهمترین اخبار امروز اخبار ایران تیتر اخبار مهمترین خبر خبر فوری اخبار تصویری اخبار اقتصادی مهمترین خبر روز شهر خبر